Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen színekkel tudom a...

Milyen színekkel tudom a sötétet megvilágítani, hogy életszerű legyen a kamerában?

Figyelt kérdés

Egy kisfiémet csinálunk a suliban. Ezt a filmet sötétben szeretnénk forgatni, de sötétben nem lát ugye sokat a kamera. Ezért mesterséges fényre van szükség.

Vannak rgb lámpáim és azokkal szerintem megoldható lenne, de melyik szín az amelyik illene ide hogy tényleg sötétnek tűnjön?


2019. okt. 11. 06:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy úgy, mint amikor a filmet előhívtuk az előhívó fülkében: vörös szűrős lámpával?
2019. okt. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1-nek:

Valamit nagyon félrértettél!


Kérdezőnek:


Egyértelműen olyan megvilágítást kell használnod, amely az eredeti színeket adja vissza.

A "visszaadás" visszaverődést jelent, tehát azt a színt kell használnod, amely a lehető legtöbb színt bocsájtja ki, így a visszaverődő fény is részletgazdag lesz a színek szempontjából.


Gondolom már rájöttél: fehér.

2019. okt. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 vagyok:


Egy példa:


Ha a megvilágítás mondjuk eltolódik a sárga irányába, akkor például a piros tárgyakat zöldesnek fogod látni.

2019. okt. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De basszus mi lenne, ha a kérdező fogná a kameráját, fogná az rgb lámpáit és kipróbálná?

Vagy egyszer állíthatóak be a színek és utána úgy maradnak örökre?

Nem értem, nem értem, nem értem.

2019. okt. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!