Gitár kezdőknek?

Figyelt kérdés
Akusztikus, elektromos, elektro-akusztikus, klasszikus? Konkrét gitár ajánlat? Köszönöm a válaszokat előre!

2019. okt. 11. 14:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem találtam megfelelő topikot! Punnany massiftól szeretnék zenéket játszani főleg.
2019. okt. 11. 14:20
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahány ember, annyiféle válasz létezik erre a kérdésre. Sokan azt vallják, hogy célszerű akusztikussal kezdeni, ha azon tudsz játszani, mindenen tudsz. Mások azt mondják, kezd elektromossal, ha azon megtanulsz akkor már van egy sikerélményed és mehet a nehezebb.

Konkrét gitárajánlat: menj be egy hangszerboltba és amelyikbe beleszeretsz vidd haza.

2019. okt. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szerinted ha elektromosat veszek, akkor vegyek mellé hangosítót?
2019. okt. 11. 14:31
 4/11 anonim válasza:
100%
En kettot vettem, akusztikus es elektromos. Az akusztikus nem jott be nekem, szoval elektromoson tanulok. Azt vedd ami neked jobban tetszik, ne azt ami masoknak. Keress egy boltot, probald ki melyik a neked valo. En Vision markat valasztottam, mert olcso. Tanulni jo ezen is.
2019. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mennyi a keret rá?
2019. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Van most rá 120.000, bár nem mindet szeretném gitárra költeni, kivéve akkor, ha nincs más választásom. Pl. Ha akusztikust vennék, akkor nem szeretném mindet ráadni, de ha elektromost és még hangosítót is veszek, akkor lehet muszáj leszek.
2019. okt. 11. 14:49
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem kell annyira csúcsminőségű, hisz még csak az alapoknál járok. Jó hangzású legyen, nagyjából ez a lényeg.
2019. okt. 11. 14:52
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy, egy rosszul kialakított vagy beállított gitárral sok baj van és nem tudsz vele megtanulni rendesen. Gitárban felesleges azért akusztikusat venni, hogy azon tanulj meg, jó arra az elektromos is, utána ugyanúgy fogsz tudni játszani akármelyik másikon is.

Erősítőben én Roland, Fender vagy még Marshall-t ajánlanék, mert jól szólnak és a torzítójuk is egész jó, gyakorolni elég egy 10 W-os is.

Gitárban kezdőnek szerintem Ibanez, vagy Cort, de a Cort-nak kicsit más a hangzása, azt nem mindenki szereti.

El kell menni hangszerboltba és ott kipróbálni egyet-kettőt, mert nem mindegy mennyire áll kézre, de azzal számolj, hogy utána rögtön kell hangszerboltban beállíttatni, egy általad kiválasztott húrral.


[link]


[link]


Nekem ilyen van:


[link]

2019. okt. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. okt. 11. 17:01
 10/11 anonim ***** válasza:

A Punnany massif-os ürgének egy humbuckeres telecastere van, azon nyomatja.

Egy ilyen csak Fender.,


[link]

2019. okt. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!