Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a laptopommal, ha...

DavidSony kérdése:

Mit kezdjek a laptopommal, ha nem töltődik?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogyha berakom tölteni akkor mutatja hogy töltés alatt van de ha bekapcsolom akkor nem történik semmi de még a töltést sem mutatja utánna. És ha megint tölteni szeretném akkor ki kell vegyem a csatlakoztatóbol az aksiját is kiszedjem majd ezeket visszategyem és csak utánna mutatja hogy tölt. Ilyen esetről sosem hallottam még de örülnék ha adnátok néhány tippet, hogy mit kezdjek vele. Az említett gép egy Acer extensa 5965z típus.

#laptop #meghibásodá
2019. okt. 13. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:

"...és csak utánna mutatja hogy tölt."

De meddig tölt? Teljesen feltölti és működik is vele a laptop?

Mi volt az előzmény, egyik nap csak elromlott és ennyi?

Mennyire öreg az akku?

2019. okt. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

"Ilyen esetről sosem hallottam még"

A szervizeket pont erre a célra találták ki.

"örülnék ha adnátok néhány tippet, hogy mit kezdjek vele. "

Vidd el hozzájuk, garantáltan szakszerű tippekben részesítenek.

2019. okt. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2

És akkor mi van, ha én vagyok a szerviz és netán megpróbálok tippet adni?

Csak ahhoz kicsit többet kellene tudni, ezért írtam fentebb (#1).

2019. okt. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az első kommentelőnek:

Csak azt mutatja, hogy töltés alatt van de semmit se tölt. Ha egy óráig hagyom tölteni és kiszedem a töltőből akkor egyből kikapcsol mintha nem is lenne feltöltve. Az aksi amit van jelenleg benne az kb 1 éves , tavaly nyáron vettem bele egy új aksit.

A második kommentelőnek:

Szervízbe ha vinném sokkal drágább lenne a javíttatás mintha egy új laptopot vennék és jelenleg erre nincs kilátás. Már csak azért, hogy megnézzék a gépet anélkül hogy megjavítanák már kérnek érte pénzt, mert az idelyükből telt függetlenül attól, hogy megtudták e talánli a hibát vagy nem.

2019. okt. 20. 20:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Ilyen jelenséget okozhat egyrészt az akkucellák elhasználódása, de az fokozatosan romló jelleget mutat általában és illik pár évig húznia legalább.

Viszont én találkoztam olyan hibával, amikor az akku házába integrált elektronika fejezte be a működést, ami előállhat egyik napról a másikra is.

Szétszedve kiderült, hogy a cellák tökéletes állapotban vannak, de az elektronikával még több évtizednyi tapasztalat birtokában sem tudtam mit tenni. Lekapcsolt a kis processzora és vége.

Hogyan lehet a komplett (szét nem bontott) akkut tesztelni?

Egyszerű.

Ugyanúgy tölthető, mint bármelyik, védelemmel ellátott akku. Azaz 12,6 vagy 16,8 V (vagy amilyen akku) végfeszültségű CC/CV töltőáramkörrel ellenőrizhető.

Így behatárolható, ha esetleg a laptopba épített töltésszabályzó lenne hibás.

Ha a külső töltésre sem reagál, akkor nyilván az akku maga hibás. Utána lehet megbontani, már aki kíváncsi a hiba belső okára.

2019. okt. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Írhatod ide is a továbbiakat, mert látom a listámban, ha új bejegyzés érkezik.

Eszerint lesz egy kis félreértés, mert én azt hittem, hogy akku nélkül működik a gép.

A kivehető akkus laptopoknak viszont hálózatról működni kellene, úgyhogy ez már a gép problémája, vagy jobb esetben csak a külső tápegység hibája.

Mivel műszeresen nem tudod ellenőrizni bizonyára (terheléses teszt kellene, multiméter nem feltétlenül elegendő, csak ha nincs feszültség), keresztpróba jöhet szóba. Vagyis másik táp, másik laptop, próbára.

2019. okt. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen sajnos teszt alá nem tudom helyezni mivel ezek a teszterek nem állnak a rendelkezésemre és a körzeten belül ilyesmivel nem folgalkozik senki. Lehet hogy megérné, hogy vegyek egy új laptopot csak nemigazán tudom, hogy milyet, mert alapjába nem túl magas áron egy erős gépet szeretnék amit inkább munkára használnék plussz tanulás (c++, stb) meg max néhány régebbi játek mint a cs 1.6 ami jól vinne. Esetleg tudnál ajánlani egy ehez az igényhez megfelelő gépet? Mivel látom, hogy ismered a gépek erősségeit és értessz hozzájuk és gondoltam hátha tudnál néhány ötletet adni. Válaszodat és a többiek válaszát előre is köszönöm!
2019. okt. 21. 17:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem egészen, elektronikával foglalkozom, ma már főleg csak TV-szervizzel, vagy épp néha laptopot is látok belülről.

De kívülről annyira nem ismerem, hogy mik vannak manapság.

2019. okt. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, mindenesetre nagyon köszönöm a segítségedet és a tánácsaidat!
2019. okt. 21. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!