Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Digitális orgonáknak (például...

Digitális orgonáknak (például Johannus) milyen a hangzása a templomi orgonákhoz viszonyítva? Képesek ugyanazt produkálni? Ha valaki orgonálni szeretne tanulni, annak ezek ajánlhatóak?

Figyelt kérdés

2019. okt. 22. 12:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Vagy ezekhez is szükségesek méregdrága sípok?
2019. okt. 22. 12:32
 2/11 anonim válasza:
Természetesen hasonlót lehet elérni, de sosem lesz olyan, ráadásul az orgonának azért fontos a tér is szerintem. Bár én zongorákban utazok és elfogadom a digitális dolgokat, mégsem szeretem. Már a pianínóra is fújok. Valahogy nem ugyanolyan, mint a rendes zongora, persze gyakorlásnak nagyon jó, ahogyan a digitális orgona is, de azért valamilyen szinten torzított. Az egyik rokonomnak volt kölcsönben egy digitális darabja, azon hallottam, hogy furcsa, bár lehet, hogy én vagyok rossz fülű. :D
2019. okt. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát ha van tér (egyébként van, nem is kicsi), akkor a méregdrága sípok elhagyásával ilyen elektromos (házi) orgonákkal lehet templomihoz nagyon hasonló hangzást elérni?
2019. okt. 22. 12:43
 4/11 A kérdező kommentje:
Máshogy nem igazán tudom, hogy hogyan lehetne otthon is ("butított" hangzás helyett, "megfelelő" hangzást produkálva) gyakorolni. Egy kisebb sípokkal felvértezett orgona több tíz millió forint...
2019. okt. 22. 12:45
 5/11 anonim válasza:
Szerintem lehetséges, hogy javít rajta, de én nem vagyok szaki, szóval nem százszázalékos, amit mondok. Gyakorolni és tanulni otthon bőőven jó egy digitális is. A lényeg, hogy a hangok jó helyen legyenek. Egyébként, ha tudsz, akkor szabadulj be egy templomba, ahol van rendes is, és ott is próbáld ki. Megbeszéled a pappal/templomszolgával. :) Csak, hogy érezd a különbséget, de nem is biztos, hogy nagyon nagy lesz.
2019. okt. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Inkább az a zavaró, hogy túl tiszta a hangja. A valóságban olyan nincs hogy minden kevert regiszter, az összes mixtura és kornett teljesen tiszta, sehol sem lebeg. Játszóasztali beépített hangszórókkal gyakorolni jó a hangja, de hallottam már egy 3 mauálos 8 végerősítős változatot templomban, 4 óriási hangdobozzal, azt kell mondanom hogy voltak nagyon hihető hangszínei. A födöttek élethűen kvintezve szólaltak meg (a megfújáskori effektust próbáltam leírni), a nyelvei nagyon szépek, a fuvolák is, a tutti viszont bár erős nagyon steril volt.

(ez egy régebbi hangszer volt). Azt hiszem az újabbakat már lehet számítógépről vagy külön intonátorral intonálni. Vannak benne régies hangolások, p. Werckmeister amiben alig egy-két hangnemben lehet csak tisztán játszani, mert nem egyenletes a skála.

Magyarországon van képviseletük, keresd meg őket (nem írhatom ide a nevüket, mert törölnék), akár ki is próbálhatsz egy hangszert náluk.

Ha rákeresel az utóbbi évek Szent Jobb körmeneteire, akkor a szabadtéri miséket mindig egy Johannus orgonán kísérték. A nagy orgona felújítása alatt a Bazilika liturgiáit is ezen az orgonán kísérték.

[link]

Amikor a felvételen orgonát hallasz, az Johannus.

2019. okt. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ezek - ahogy írtad is - mellőzik a sípokat, CSAK digitálisan állítanak elő hangot? Leegyszerűsítve: bemész egy szaküzletbe, megvásárolod, hazaviteted, és azonnal képes vagy játszani is egy ilyen hangszeren? Semmi síp, semmi bonyolultság?
2019. okt. 22. 20:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Ahogy írod. Azért ezek nem raktárkélszleti vagy bolti cuccok, megrendeled, meghozzák (akár házhoz), beüzemelik, használod. Nem úgy van, hogy a teljes modellpaletta azonnal van raktárról.

De hat-hétszámjegyű árakra készülj el.

Olcsóbban egy megfelelő teljesítményű számítógéppel, MIDI-billentyűzetekkel, és megfelelő szoftverekkel sem jönnél ki. Egy pedált mindenképpen kéne építtetned / venned, ami vagy 200e Ft. És még nincs orgona játszóasztal jellegű bútorod, csak a hardver van meg.

2019. okt. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Most láttam egy Johannust potom 17.000 eurós áron.


Egy havi zsebpénz...


:D

2019. okt. 22. 21:22
 10/11 anonim ***** válasza:

A hazai képviseletnek van rálátása az itthoni hangszerekre. Olykor előfordulhat, hogy hangszer-csere, nagyobb vásárlása esetén lehet esetleg használthoz jutni.

Ezek ennyiért mennek, a versenytársak sem olcsóbbak, egy Ahlborn vagy Viscount, vagy Rodgers.

A 17000 Euro árú hangszer már egy három manuálos, templomba szánt hangszer lehetett, egy-másfél milla körül már tisztességes otthoni hangszert kaphatsz.


Sípos hangszerből ennyiért egy regisztnyi sípanyagot kapsz, szélláda nélkül.

2019. okt. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!