Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi tortenik akkor ha a nem...

Mi tortenik akkor ha a nem ujra tolthetos elemet berakom toltobe?

Figyelt kérdés
csak ugy kerdem mert van egy par elemem es hatha ujra lehet hasznositani oket

#elem #akkumulátor #ujra toltjeto elem
2019. okt. 22. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Próbáld ki.
2019. okt. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 lali24 ***** válasza:
100%

nem javaslom.

ha szerencséd van, csak az elektrolit folyik ki belőle, de akár fel is robbanhat.

2019. okt. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ridamov válasza:
0%
Az elemek soha nem tölthetők. Először a fogalmi zavart kéne megszűntetni. Amiről te beszélsz az akkumulátor... a tőlthetős "elem". Amúgy szerintem pofáraesés lenne belőle, mert hacsak nem valami kőkorszaki telefonról van szó, akkor biztos vagyok benne, hogy elemet nem találsz hozzá. Mert aksit biztos árulnak. De ha nagyon elemekkel akarsz tölteni akkor valami nagyon extrém átalakító fog ahoz kelleni.
2019. okt. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szirty ***** válasza:
100%

Mi történik akkor?

Jobb esetben semmi különös, rosszabb esetben baj.

De miért is fontolgattad ezt a dolgot? Felébredt benned a remény, hogy te leszel az első aki felfedezi hogy átvertek és mégis újratölthető?

2019. okt. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

# 3

Értetlenkedésért te sem mégy messzire.

Szó sem volt semmiféle telefonról, a kérdés valószínűleg ceruzaakkuhoz való töltőre vonatkozik.

Mivel azok 1,5 V alatti feszültségre töltenek, nagy tragédia nem lesz, ha belerakja az elemet, különösebben semmi nem lesz.

A szárazelemek nem töltésére valók, azaz nem visszafordítható kémiai elvre épülnek, ennek ellenére visszavesznek minimális töltést, de mégis komolytalan ilyen célra, nem használható.

Angolban egyébként az akku is battery, de úgy különböztetik meg, hogy van a primary battery (szárazelem) és secondary (akku).

2019. okt. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Autós akksi töltőre tegyed !

De kint az udvaron ha lehet.

2019. okt. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én már tettem bele ceruza elemet tölteni de semmi nem történt, ennyi. Nem vette az áramot , pont annyi volt benn mint előtte.

És nem robbant fel sem.

2019. okt. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat,azert tettem fel ezt a kerdest mert kivancsi voltam mi tortenik a bele rakom az elem toltobe a nem ujra tolthetos elemet.

Kosz megegyszer hogy valaszoltatok

2019. okt. 24. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!