Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha összekötök 2 akkumulátort...

Feketeruhasember kérdése:

Ha összekötök 2 akkumulátort akkor hogyan folyik át egyikből a másikba a töltés?

Figyelt kérdés

Van egy töltőm amibe 2 db akkupakkot lehet feltölteni ebből egy darabban van 4 db kisebb aaa akkumulátor.

Az eredeti töltőfeje elveszett de találtam egy kompatibilis méretű csatlakozót olyan mint a régi nokia töltő. Namost ennek a másik végét rákötöttem 7x1,2V-os aa akkumulátorokra sorba kötve így lett 9,16V feszültségem.

A töltő dokkolón az van hogy 9V 200mA.

Az akksikban már lett némi töltés mert már bekapcsolt az adóvevő amiben az akupakkok voltak. De most ez mi alapján tölti akkor?


2019. okt. 29. 22:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Sorba kötötted, így összeadódtak a feszültségek. A kamion akksija is ritkán 24 voltos, 12 voltosak vannak sorba kötve, majd a 24 voltos soros kötések tovább párhuzamba, így nem emelkedik meg a feszültség.
2019. okt. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

"Ha összekötök 2 akkumulátort akkor hogyan folyik át egyikből a másikba a töltés?"

Feszültségkülönbség alapján. Nagyobb feszültség irányából a kisebbe, miközben az áramot a cellák belső ellenállásai korlátozzák.

Ahogy a feszültség kiegyenlítődik, az áram egyre csökken.

Szinte úgy áramlanak át a töltések, mint két edényben a víz, amit egy csővel összekötsz és a vízszint kiegyenlítődik végül, ha hasonlattal próbálnánk szemléltetni.

Tehát itt 2 db párhuzamosan kötött akkuról beszéltem.


"De most ez mi alapján tölti akkor?"

Ha két csoportra van osztva 8 db cella, 4 db soros cellához kevesebb feszültség kell.

A két csoport pedig párhuzamosan kapcsolódik, így lehet egymástól függetlenül is tölteni őket.

Ha az van, amit sejtek, mert így látatlanban soha nem lehet tudni.

2019. okt. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

"A töltő dokkolón az van hogy 9V 200mA."

Amitől terheletlenül lehet benne 15 volt is akár.

2019. okt. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az akupakkok 4,8 v feszultségűek a felirat szerint. Tehát sorosan vannak bennük az elemek
2019. okt. 30. 09:07
 5/19 A kérdező kommentje:
Egyébként egy kicsit már feltöltődtek. A "forrás" vagyis a sorosan kötött aa akksik feszülsége 9 V ról 7 alá csökkent.
2019. okt. 30. 09:10
 6/19 anonim ***** válasza:

1,2 V a névleges feszültség.

Cellánként 1,4-1,5 V körül áll elő a telítődés, azaz 5,6-6 V összesen.

Ennél nagyobb feszültség szükséges a töltéshez, ilyen primitívebb töltőknél pedig ellenállás állítja be, korlátozza a töltőáramot.

A töltés áramgenerátoros jellegű táplálást igényel, azaz elméletben minél nagyobb feszültségről és minél nagyobb ellenálláson keresztül töltjük, annál stabilabb lenne az áram (az ideális áramgenerátor belső ellenállása végtelen).

Ez persze tényleg csak az elmélet. A gyakorlatban ilyen célra másfélszeres feszültségtöbblet megfelel és akkor még a veszteség sem túl nagy. Az ellenállásoz hozzájárul még a tápforrás (trafó) által képviselt belső ellenállás is, ezért ilyen esetben még az sem mindegy, mit kötsz rá.

Amellett vannak elektronikus töltők, ami persze másképp szabályozza az áramot, többféle megoldás van.

2019. okt. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Ebből semmit nem értettem kb én azért tettem 7 aksit sorba kötve hogy pont 9V körül legyen a feszültség mivel a saját adaptere is annyi volt.

Tehát most ezzel túl lehet tölteni vagy ha már feltöltött az akupakk akkor egyszerűen az ellenállás miatt nem folyik át több áram?

2019. okt. 30. 16:39
 8/19 anonim ***** válasza:

Pedig nem jól tetted, ez nem így működik.

Pont azt magyaráztam el, hogy kb. 6 V végfeszültségű töltéshez miért kell nagyjából 9 V.

Legalábbis ilyen egyszerűbb, passzív áramköri megoldásoknál és igénytelen akkuhoz (nem Li-ion).

Dugasztápok eleve vannak stabilizált és nem stabilizált feszültségűek. A szóban forgó esetben nem stabilizált szükséges, ami rugalmasabban alkalmazkodik az akku feszültségéhez. Ne vedd készpénznek, hogy az pont 9 V. 9 V a névleges érték szokott lenni, ami terheletlenül feljebb szalad.

Ismét hangsúlyozom, hogy az adott esetről beszélek. Más esetben másképp működik.

2019. okt. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Tehát ha a gyári töltője terheletlenül 15 V volt akár akkor terhelve lett a névleges 9V ami a töltéshez kellett...


Most én annyit csináltam, és azt kötöttem rá, akkor mit nem csináltam jól? 15V osra kapcsolja össze több elemmel vagy mi? Vagy mi a gond ezzel?

2019. okt. 30. 21:03
 10/19 A kérdező kommentje:
Szóval nem értem miért az elektromos töltőkről beszélsz emez most nem azzal van töltve. Azt a részét értem hogy a nagyob feszültség felől megy a kisebb feszültség felé a töltés. Tehát voltaképp ha csak 7V-nak megfelelő sorba kötött elemek lennének rákötve akkor is feltöltené?
2019. okt. 30. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!