Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Monitornál az AV csatlakozó...

Monitornál az AV csatlakozó in vagy OUT? 3,5 jack aljzatból 3x RCA dugó, na de kiadja a jelet vagy beviszi?

Figyelt kérdés

akár video akár a hang része is érdekelne, pl. itt ki tudnám hozni az RCA-n a hangot egy erősítőre?


Vagy ha bemenet, akkor a sárga RCA-n is tudok neki analóg video jelet adni a HDMI helyett?


Hogy van ez? olyan is létezik, h kétirányú?


[link]



2019. nov. 4. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Írják is lentebb, hogy bemenet, de ez amúgy is szinte magától értetődő.

Azért a HDMI-ről leválasztott digitális hangot analógra alakítva kiadni, túl nagy extra lenne, még a TV-k sem tudnak ilyet (csak amelyiken van fejhallgatókimenet).

Ilyen jack AV nem ritka a "zsebtévé" jellegű, vagy akár nagyobb kínai TV-knél is, de az is bemenet szokott lenni, amikkel én találkoztam.

2019. nov. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

na de figyi, én hallottam olyat már amelyik kétirányú.


és sztem abszolút alapelvárás h az ember tudja már a hangot kivezetni, hiszen a saját kis hangszórója nagyon gagyika, és sokan rákötik erősítőre a hangot ugye.

oké, én hiszek neked, csak nagyon furcsállom. na meg hülye voltam h nem vártam meg a válaszod, mert megrendeltem egy 25 ezrest, és akkor ezu így nem oké nekem :(


de műszakilag tényleg olyan nehéz lenne rátenni egy jack-kimenetet pl külön a hangnak?

2019. nov. 5. 10:59
 3/7 A kérdező kommentje:

végül ezt rendeltem, de most nézegetem h az anyjukat h nem tudnak normális képet oda tenni minden oldaláról h a csatlakozók legyenek egyértelműek ...


lehet h neked a leírás az, de én most megint átolvastam és nagyon nem egyértelmű számomra h mi van.


[link]

2019. nov. 5. 11:02
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol csak inputokról ír, még a rajzon is csak kamera szerepel az AV-csatlakozónál.

Kínai TV-knél oldalt szokott lenni külön fejhallgatókimenet, mert így az alaplapon együtt van, nem kell külön vezetékelni. A sorozatgyártásban minden egyszerűsítés sokat számít.

2019. nov. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi, és igen oké, de sztem point ezen nincs fejhallgató-kimenet. bár igazad lenne, az nagyon jól jönne.


viszont azért van egy elgondolkodtató dolog számomra:

ha már ergyszer HDMI-n beviszem a videojelet és hangot, akkor utána ott lesz az RCA-n is, nem?


a másik:

ha speciel RCA-n viszem be neki a jelet, akkor pl egy RCA Y elosztóval ki tudnám vinni erősítőre a hangot, nem? oké ebben az esetben hdmi-minőségre ne számítsak, viszont cserébe lenne hang.


ezt így jól látom, nem?

2019. nov. 8. 09:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt nem szokták így keverni, amikor RCA input van feltüntetve, az csak input.

Y-elágazóval viszont megoldható.

2019. nov. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ok köszi, jó az nekem ...
2019. nov. 10. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!