Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb 3d tervező...

Melyik a legjobb 3d tervező program gépészmérnök munkákhoz?

Figyelt kérdés

Apámnak van egy saját vállalkozása (gépészmérnök) és azt mondta, ha ezt a 3ds rajzolást megtanulnám, átmenetileg tudna elég jó munkát adni a cégnél.

Melyik erre a legjobb program, amit megtanulhatnék használni?



2019. nov. 6. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:
sok mindentől függ. Solid Edge szerintem jó. Talán a legjobb mind közül. Solidworks se rossz. Invertor nekem nem jött be,csinál furcsa dolgokat viszont talán a legelterjedtebb bizonyos multik miatt. Catia meg jóformán csak az autóipar egy szűk rétege szereti (kényszerből).Solid edge -t ajánlom. Van belőle ingyenes gyakorló verzió, email címmel regelhetsz és talán 1 hónap vagy 45 nap amit ad. Próbáld ki. Nagyon termelékeny a modellezési mód ami van benne (szinkronnak hívják ha jól emlékszem).
2019. nov. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Erdekes valasz az elso, en pontosan az ellenkezojet tapasztalom mindegyik emlitett szoftverrel kapcsolatban.. Nem azt mondom, hogy nincs igaza, csak furcsa ennyire mas velemenyt latni.


Mindenesetre egyikkel sem losz igazan melle, a munkat barmelyikkel el tudod vegezni, es ha az egyiket megtanulod, a masik is konnyen fog menni. A kerdes, hogy neked melyik all majd jobban kezre, de azt meg ki kell probalni. Szamomra pl az Inventorral elvezet dolgozni, a Solid Edge-tol meg 5 percenkent akartam kihajitani a gepet az emeleti ablakon, es mindkettovel dolgoztam eleg sokat.

2019. nov. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Nekem pl a Solidworks bejött, de igazából majdnem mindegyik ugyanaz. Egyik ebben jobb, másik abban.


NX, Catia, Creo is jó, de hozzáteszem, hogy a szoftvert használni egy dolog. Amit tervezel annak működnie kell és gyárthatónak lenni. Azt már suliban fogod megtanulni, magadtól nem igazán.

2019. nov. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A legjobb az NX állítólag. (olyan cégtől hallottam ami többféle CAD rendszerrel foglalkozik)

- ez a rendszer tudja a legkönnyebben kezelni a nagy modelleket és ebben a rendszerben vannak a legjobb funkciók speciális feladatokra. De nagyon drága és lebuksz vele ha használod cégnél és "másolt".


Ha kis cég akkor Creo vagy Solidworks. A Creo jobb ,de éves előfizetéses. És ha cégnél megy és nem "másolt" akkor lebuksz vele! Figyelik! És utána behajtják a lovét.

2019. nov. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!