Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Múlt hét kedden feladtam egy...

Múlt hét kedden feladtam egy sima levelet, Jánossomorjára, ami tőlünk kb 45 km-re van. Ma írta a nő, akinek küldtem hogy a képeslapok ( 4230 Ft értékben), nem érkeztek meg. Ez az eladás MarketPlacen keresztül történt. Ilyenkor mit tehetek?

Figyelt kérdés

Én másnap feladtam a képeket, viszont igazolni nem tudom egy sima kis fecnivel amin a feladás ára van, mivel nem ajánlott levél volt.

Én pedig honnan tudjam, hogy valóban nem kapta meg?

Hol tudok ennek utána érdeklődni?

A postán a sima leveleket vezetik?

Már küldtem ezeknek az illetőknek képet, kb 2 hónapja, akkor ajánlottan adtam fel, de most nem úgy adtam fel.


2019. nov. 7. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Sima levélként feladott küldemény után hivatalosan nem tudsz érdeklődni, max. a jánossomorjai kézbesítő postást, ha utol tudod érni, megkérdezheted, hogy vitt-e ilyen levelet a címzett részére.
2019. nov. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Most már semmit, nem kellett volna spórolni a feladásnál.

Nézd, kockáztattál, méghozzá többszörösen.

Egyik, hogy a postán is eltűnhet útközben, másrészt a címzett is letagadhatja.

Tekintsd tanulópénznek, a pénzt pedig utald vissza a hölgynek, mert itt te követtél el hibát.

2019. nov. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ő kérte, hogy így adjam fel.
2019. nov. 7. 21:15
 4/10 anonim ***** válasza:

Tanulópénz, a jövőben ne adj fel így semmit. A sima levél követhetetlen, a posta sem vállal érte felelősséget.

Ha nagyon gyanakvó lennék, akkor azt mondanám, azért kérte így, hogy letagadhassa...

2019. nov. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én azonnal erre gondoltam...és az a furcsa, hogy múlt hét szerda óta miért épp most jelzi csak,hogy nem érkezett meg..
2019. nov. 7. 21:38
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Csak tértivevényes küldeni levélben bármit is.

Szívtam már én is amiatt, hogy két héttel az ígért időpont után reklamáltam, kis kínai azonnal visszautalta a pénzt, aztán három nap múlva megjött a csomag, küldhettem újra a lét paypal-el.

2019. nov. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Sima levélnek semmi nyoma ,sehol legközelebb ha biztosra akarsz menni tértivevényes ajánlott,elsőbbségiként ad fel annak nyoma van mindig így nyomonkövethető.
2019. nov. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

A tértivevény tök felesleges,csak egy plusz költség.Te kapsz vissza róla egy levlapot,hogy az illető átvette.

Az ajánlott levél is elég,már az is nyomonkövethető a neten,nem csak a csomag és látni,hogy épp hol tart,vagy átvették-e.A sima levél a legkockázatosabb,több ezer forintos értéknél nem kockáztatnék.

2019. nov. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Pont ez az értelme: lesz egy papirod, hogy átvette. Csak tértivevénnyel szabad feladni bármit, aminek értéke van.

Tök mindegy hogy mennyibe kerül, a költségét a vevő fizeti (bele kell számolni az eladási árba)

2019. nov. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az már 2x-es túlbiztosítás.Felesleges.Az ajánlott szelvénnyel a kezedben ,ami le van pecsételve a posta által,igazolva vagy.A posta,ha elveszíti a levelet,visszafizeti a feladás árát és 15x-ös kártérítést kapsz(párszor már megtörtént velem sok év alatt,a vevő is jól járt).Itt még mindig csak x darab képeslapról beszélünk.Ennyi erővel akkor a legbiztonságosabb,ha személyesen viszed házhoz.
2019. nov. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!