Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyire igaz az, hogy a...

Mennyire igaz az, hogy a jelenleg kapható multifunkciós nyomtatók csak eredeti, gyári festékes patronokkal képesek együttműködni?

Figyelt kérdés
Amikor nyomtatók közt nézelődtem az egyik elektronikai szaküzletben, egy ott dolgozó eladó azt javasolta nekem, hogy hogy a nyomtatáshoz csak eredeti, gyári patronokat használjak, mivel az utángyártott patronok egyrészt tönkretehetik a készüléket, másrészt pedig egy chip ellenőrzi a behelyezett patronokat, elképzelhető, hogy el se indul, ha utángyártott festékes kazettákat érzékel. Ez valóban így van?

#nyomtató #utángyártott #nyomtatás #eredeti #patron #otthoni nyomtatás #tintasugaras nyomtatók #festékes patronok
2019. nov. 10. 03:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok embertöl hallottam, hogy az újratöltöttet nem ismeri fel a készülék, és továbbra is azt mutatja, hogy nincs benne tinta.

De öszintén szólva nem hiszem, hogy bárkit is az a kis árkülönbség vág földhöz, mivel egy-egy patron azért nem csak pár napra elég.

2019. nov. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A patronokban és tonerekben valóban van egy chip. Ez gyakorlatilag egy számláló, tárolja az adott patronnal nyomtatott oldalak számát. Ebből a számból tudja a gép például azt ha fogyóban van a festék, azaz nem a tényleges szintet méri a patronban hanem kiolvassa a számot a chipből és jelez ha az elért egy bizonyos értéket, Ugyanez van mikor kifogy a festék és jelez a gép: valójában lehet hogy éppen még nem teljesen üres a patron, de a számláló elérte a kritikus értéket. A gép nem tudja érzékelni a tényleges szintet a patronban, a chip számlálóállása alapján jelez hogy alacsony a festékszint, vagy éppen kifogyott.

Nem tudom minden típus ilyen-e, de amiket én ismerek mind így működött.

Töltéskor cserélni kell a chipet vagy ki kell nullázni, valahogy így csinálják a jobb műhelyek. Ha csak simán felöntöd festékkel nem lesz jó, a gép nyilván továbbra is azt fogja érzékelni hogy üres a patron a chip számlálóállása miatt.

Ez az egész egy kínlódás, személy szerint egyébként is gagyizásnak és fillérb...nak tartom az utángyártott kellékanyagokat, normális gyári kellékanyagokat kell használni és kész.

2019. nov. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
basszus! én is vettem utántöltöttet,minden szinből, de használhatatlan.világos zöld lesz nyomtatás.de nem ad hibaüzenetet, hogy kifogyott a patron.(EPSON SX 215)
2019. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 TJózsef ***** válasza:
Nyomtatója válogatja. Azért ha sokat nyomtatsz, és elfogadja, nem mindegy, hogy hatszázat vagy hatezret fizetsz egy patronért. A nem gyári is chipes többnyire. Annyira nem kicsi az árkülönbség. Az én tapasztalásom szerint - CANON, színenként cserélhető - az alatt a pár év alatt, amíg egyáltalán hajlandó működni, majd úgyis kidobod, behozza az árát. A nyomat minőségén is lehet agyalogni, többnyire nem veszed észre.
2020. jan. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fekete-fehér multifunkciós lézernyomtatóm a gyárilag vele szállított párszáz példányra elegendő toneren kifogyása óta csak utángyártott tonert látott. nem kerestem meg a legolcsóbbat, hanem ott vettem, ahol a printert is. Semmi baja.
2020. jan. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!