Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy a melegszendvi...

Lehetséges hogy a melegszendvics sütőben a kenyérhez hozzáértem és megrázott? (Csak a kenyérhez értem)?

Figyelt kérdés
Kb 5perce most egy nagyon kedves kicsit szibbad az a kezem. ?
2019. nov. 10. 09:14
 1/5 Zzzoli ***** válasza:

Persze hogy lehetséges, amennyiben testzárlatos, a védőfölded meg nem jó és FI reléd sincs.

Ugyanis a nedves kenyér vezeti az áramot. Nem szabad tovább használni, fali aljzatban a védőföldet megcsináltatni.

A zsibbadás csak pszichés, nem lett semmi bajod ha kismértékű áramütés volt és azon nyomban elkaptad a kezed.

2019. nov. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem csipet hanem inkább bizsergetet. Köszi!
2019. nov. 10. 09:40
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a konnektor amibe volt használva pár hónapja leégett (ki lett már javitva de csak a konektor!)
2019. nov. 10. 09:46
 4/5 Zzzoli ***** válasza:

Bizsergetett mert a nedvesség ellenállásán folyt át az áram, de ha a fegyverzetéhez értél volna hozzá egy olyan ponton ahol sérült a teflonos bevonat akkor rendesen megrázott volna. Így életveszélyes használni, bárki halálos áramütést szenvedhet.

Ha jó lenne a földelés a konnektorban, akkor lecsapná a kismegszakítót, vagy ha lenne FI relé, akkor az leugrana.

A földelést mihamarabb rendbehozatni szakemberrel!

2019. nov. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van földelés! (Azt hogy milyen nem tudom )
2019. nov. 10. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!