Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Újonnan vásárolt Asus laptop...

Újonnan vásárolt Asus laptop BIOS rendszerét hogy állíthatom be/tüntethetem el?

Figyelt kérdés
A képen tökéletesen látható, mi a jelenlegi helyzet. [link] Egyetlen sikerélményem, hogy a dátumot és időt be tudtam állítani, a számítástechnikai képességeim körülbelül eddig terjednek:D Hogyan tudom használhatóvá varázsolni a gépet?

#notebook #BIOS #operációs rendszer #Asus #setup #laptop #aptio setup utility #számítógép beállítása
2019. nov. 11. 19:32
1 2
 1/14 anonim válasza:
Hm? F10 a kilépés és mentés.
2019. nov. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A BIOS-t inkább ne tüntesd el, mert anélkül nem fog működni a gép.

Van ebben HDD/SSD egyáltalán?

Utolsó fülre lapozz a nyilakkal, Save & Exit.

2019. nov. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az eltüntetést a képernyőről gondoltam, de igen, valóban rosszul fogalmaztam kissé:D

SSD van benne, 512 GB. A Save & Exitet többször kipróbáltam, olyankor annyi történik, hogy újraindul a gép, aztán megkapom ugyanezt a setupos képernyőt.

Amúgy elvileg Endless Linux van rajt, nem tudom, ennek mihez mennyi köze lehet, de gondoltam, leírom.

2019. nov. 11. 20:43
 4/14 anonim ***** válasza:

Ezt így adták el neked, rendelted, vagy hogyan jutottál eddig?

Mert ez így kicsit furcsa, az ember vesz egy gépet, azon indulni kell a rendszernek.

Miután operációs rendszer nélkül nem lehet számítógépet értékesíteni, ezért szoktak tenni rá legalább egy FreeDos vagy Linuxot.

De annak működni is illene, hiszen azért is van ez a szabály, hogy rögtön láthassa a működőképességét bármilyen laikus ember, aki nem ért hozzá.

2019. nov. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Most más kérdés, hogy aki ért hozzá, megpróbálja telepítőről bootolni a gépet (jellemzően Windows), utána kiderül, hogy látja-e az SSD-t, telepedik-e stb.

Meg még számtalan lehetőség van, hogy miről indíthatjuk, diagnosztikai célú USB szoftver stb.

A BIOS-felületen is detektáljuk, hogy "látja-e" az SSD-t például.

Nekem az alaplap akkor viselkedik így, ha jól emlékszem, amikor semmiről nem tud indulni, mert nincs csatlakoztatva SSD/HDD sem.

Tehát gondolhatnánk arra, hogy hibás az állítólagos SSD vagy nincs is.

2019. nov. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez nagyon különös. Egyébként a géphez érkezett egy kicsi, "HDD" feliratú doboz is, benne valamilyen hajlékony fóliával meg hosszúkás, világoskék dolgokkal (nem szemléltem meg túlságosan, mert azt hittem, majd csak abban az esetben kell, ha bővíteni szeretném a memóriát). Lehet, hogy mégiscsak bele kellene tenni a gépbe azt is?
2019. nov. 12. 14:43
 7/14 A kérdező kommentje:
Rendeltem egyébként (digiprime-ról).
2019. nov. 12. 14:44
 8/14 anonim ***** válasza:
Ezért is céloztam rá, a képen látszik még több fül is, utal valami a BIOS által detektált adathordozóra egyáltalán?
2019. nov. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Lefotóztam, gondolom, ez lehet az, legalábbis itt megjelenik az 512 GB.

[link] (A csíkozás a telefonom hibája.)

2019. nov. 12. 20:55
 10/14 anonim ***** válasza:

Az egy Gigabyte SSD, csak talán nincs rajta semmi.

Kellene egy Windows telepítő pendrive.

Feltételezem, azt akarsz rá.

2019. nov. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!