Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tudtok jó irodalmat a híradást...

Tudtok jó irodalmat a híradástechnikában a kovetkezbtémákbsn?

Figyelt kérdés

Online is érdekel és könyv is:

Antennák, moduláció am-től qam-256-ig, psk, Ask, Fsk, mobilkommunikáció, UMTS, lte, radar technika pn-radar, optoelektronika (félvezető lasertől az optikai szálakon keresztül a modulációig minden.


Olyan lenne jó ami az alapoktól indul, és meg 5 idegenszóval magyaráz meg egy ismeretlen szót.

Tudtok ilyeneket?



2019. nov. 20. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

kovetkezbtémákbsn?

meg 5 idegenszóval magyaráz meg egy ismeretlen szót.


Tudtok ilyeneket?

2019. nov. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

*következő témákban

*nem 5 idegen szóval magyaráz meg...

2019. nov. 20. 13:10
 3/12 anonim ***** válasza:
32%

Nekem úgy tűnik, írni sem sikerül rendesen. Meg ez a buta csillagozás sem így működik logikailag, de ezt műveltség hiányában sokan nem értik: fent kirakunk egy csillagot.*

Egyébként, ámbár én még könyveken nőttem fel (beleértve a szakmai irodalmat és az "irodalom irodalmat" is), manapság szükség van még szakmai könyvekre?

A Google-könyvben minden benne van.

A digitális modulációkkal például a DVB-vétellel foglalkozó anyagokban találkoztam.

Többnyire angolul, az is igaz, de ma már az iskolában tanultok angolul, ez komolyan probléma?

Vagy a mai fiatalok tudása abban merül ki, hogy a magyar fórumokon is sokszor angol kifejezésekkel majomkodnak, bár azt sem mindig tudják leírni tisztességesen? Ráadásul többnyire feleslegesen, amikor írhatná magyarul is ugyanazt.


--------

*Lent kifejtjük a csillag jelentését.

2019. nov. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3# máshol éld ki a frusztráltságodat. Látom érdemben nem sikerül válaszolni, mert kevés vagy hozzá csak idejössz köpködni. Az inverteres kérdésnél már bebizonyítottad hogy egy műveletlen beképzelt suttyó vagy teljesen beszűkült látókörrel. Te is tanulhatnál angolul ahogy én is teszem, de még kezdő vagyok, persze ahhoz vissza kéne venni az arcodból. Minket még oroszul tanítottak, meg németül tudok anyanyelvi szinten, de magyar irodalom kellene annak akinek segítek a lehetőségeim szerint, mert ő kezdő.bár neki angol felsőfokúja van, de nem lennél ilyen ostoba, tudnád hogy a szaknyelv külön téma. Aki pl germanisztikából doktorizik, nem feltétlenül érti szak szavakat, ha nem bele született.
2019. nov. 20. 13:49
 5/12 A kérdező kommentje:

Mellesleg 40 felett vagyok, de igen fiatalnak érzem magam köszönöm.

Akinek meg keresem a dolgot, ő is közelebb van a 40hez.

És igen, mi örök ifjak jobban szeretjük papír formátumban, jól összefoglalva.

2019. nov. 20. 13:52
 6/12 A kérdező kommentje:

egyébként áruld el, hogy a már elbaltázott szövegbe hogy teszed be a csillagot? Sehogy. Csak ehhez már tovább kéne látnunk az orrunknál. Konkrét könyvek érdekelnek, minden más trollkodás.

Én az óbudai egyetem jegyzetboltjában találtam egyet, hétvégén meglátjuk mennyire jó. De nem baj ha van alternatíva.

2019. nov. 20. 13:56
 7/12 anonim ***** válasza:

Az elejéhez régi Puskásos, Kandós tankönyvek. Utána google (illetve friss BME-s tankönyvek) és a legfrissebb eredmények angolul vannak csak meg.


Amit itt leírtál az rettenetesen tág része a híradástechnikának (gyakorlatilag a teljes vezetéknélküli híradástechnikát felöleli).


Azt sem tudjuk, hogy milyen szintről indul, vagy indul az aki valójában kérdezi. Ezt ha komolyan veszi valaki amit itt felsoroltál az legalább 3-4 év amíg végig ér rajta az ember ha kezdő szintről indul és valóban meg akarja érteni el akar benne mélyedni. Nyilván "bulvár" szinten pár 10 oldal az egész, arra meg ott az angol nyelvű Wikipedia ezek a szócikkek korrektek rajta.

2019. nov. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%

"egyébként áruld el, hogy a már elbaltázott szövegbe hogy teszed be a csillagot?"

Sehogy, azaz ezt nem így kell megoldani. Nem "csillagrendszerrel".

Azért tettem szóvá, mert folyton ezt a hülye csillagozást művelik a netezők, de ez butaság, szerintem műveletlenségre utal.

Talán nem láttatok még könyveket, csak arra tudok gondolni.

Kisöreg (vagy hozzám képest).

Gondoltad? Én is még oroszul tanultam, csak az utóbbi 20 évben tanultam meg angolul.

Ennyi időd neked is lett volna.


---------------------

Az inverter onnan kapta a nevét, hogy az egyenirányítás fordítottja.

Ennyit állítottam csupán és ezt nem bírják elfogadni a trollok.

Ki itt a nevetséges?

2019. nov. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ha kisöreg vagyok hozzád képest akkor meg most indul a 20 év. :) remélhetőleg.

Én a németbe fektettem, és nem bántam meg. Mint mondtam, az angol meg a szakmai két külön dolog. Ezt egy németes doktorandusz tudja alátámasztani aki most a szaknyelvhez akarja ezeket az irodalmakat. Hogy oldanák meg a csillagozást elegánsan?

2019. nov. 20. 15:56
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Bárhogy lehet helyesbíteni, leírod ismét, vagy másolod, csak átjavítva. Lényeg az érthetőség.

Csak ettől a csillagozástól kapok már hülyét, mert logikailag nem állja meg a helyét és nem is értem, honnan veszik az emberek.

De nyilván én sem vagyok hülye, hiába verem magam, a jelenség él és élni fog.

Csak néha betelik a pohár, vagy épp ráérek és akkor nem állok jót magamért.

2019. nov. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!