Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Akinek van Magenta otthoni...

Akinek van Magenta otthoni csomagja telekomtól, megrendelés és papírozástól számítva, mennyi idő múlva ment házhoz a szerelő és kötötte be a tv, telefon, internetet az otthonába?

Figyelt kérdés

2019. nov. 29. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem 2 nap után jöttek. Persze másnap is jöttek volna mert felhívott az irányítójuk hogy felszabadult egy időpont így ha nekem megfelel akkor tudnak jönni 1 órán belül, de közöltem hogy felejtős mert akkor dolgoztam éppen.


Egyébként ha megkötöd a szerződést akkor még ott az ügyintéző megnézi mikorra van szabad időpont a bekötésre és elfogja mondani hogy mikor melyik időpont kerülhet szóba.

A bekötési időre ők 2 órát szánnak egyébként ezt már a szerelővel beszéltem. Nálam 1 óra alatt végeztek. Itt csak annyi dolguk volt hogy oszloptól a tetőig behúzzák a vezetéket, majd a padláson egy használaton kívüli kábelcsatornán levezessék az optikai vezetéket ahol rákötötték a modemre, és ennyi volt a történet.

Én ennyivel megkönnyítettem a munkájukat mert egyrészt az a kábelcsatorna azért lett beépítve pár éve mert tervbe volt hogy a padlás be lesz építve és ott vittem volna fel az áramot normálisan, de mivel ezt a tervemet már 2 éve elvetettem, mert találtam erre más megoldást a kábelcsatorna meg adva volt. A szerelők meg eleve úgy gondolták hogy a ház oldalára fúrnak egy lyukat ahol bevezetik az optikát és ennyi plusz oda erősítik a kábelmerevítőt. Mondtam hogy nem, hanem megadtam hogy a régi kábel TV-nek kialakított lyukon a tető alján betudják szépen fűzni az optikát, és oda feltudják szerelni a merevítőt is, a padláson meg mutattam hogy hol lehet levezetni a szobába az optikát. Ők ennek örültek mert így hamar megvoltak plusz segítettem is lehúzni a vezetéket, megmondtam hogy ha leért a szobába nekem másfél méter vezeték kell oda a rendezéshez. Egyébként az optikai kábel amit hoztak az 50 méteres, tehát abból olyan 18 méter ami fel van használva, a maradék össze van tekerve és fel van akasztva a gerendára hogy ha esetleg rendezem a szobát és a modemet beljebb raknám akkor az összetekert kábelből még tudok leengedni bőven mindenféle szétszerelés nélkül, csak vigyázzak hogy ne törjön meg.

Ez az egész nekem nem került pénzembe.

Annyit még leírok amikor itt minden megvolt beüzemelték a modemet, a wifit, a TV-t onnantól számítva él a szerződés. Bekötés után megeshet hogy 1-2 óráig szaggatni fog az internetkapcsolat meg a TV mivel akkor kapcsolják rá a jelet a címetekre hivatalosan, erre számíts, de utána viszont jó lesz. A szerelő majd elmondja úgy is hogy mi hogyan lesz mire számítsatok. Ha mostanság épült ki a hálózat felétek akkor jónak kell lennie.

2019. nov. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azta! Egy kérdésemre se kaptam még ilyen szuper választ, úgyhogy köszönöm szépen!

Igen, azért lesz mégcsak most bekötve mert eddig nem volt elérhető, de új a rendszer, bízom benne hogy jó lesz.

2019. nov. 29. 11:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekünk anno, kb 11 éve is gyorsan kijöttek, meg 2-3 órán belül ha probléma van akkor is tehát nagyon jók.. :)
2019. dec. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Sajnos nálunk nem volt ilyen könnyű a helyzet és majdnem 3be telt mire végre bekötötték..
2020. jan. 9. 06:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!