Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne kiküszöbölni...

Hogyan lehetne kiküszöbölni ezt a problémát? Részletek a leírásban.

Figyelt kérdés

A probléma a következő: mióta beüzemeltem a hűtőmet a szobámban, azóta minden egyes kapcsolásnál megzavarja a monitoromat. Amikor a hűtő kompresszora elindul, de többnyire inkább akkor, amikor megáll, a monitorom egy másodperc erejéig elsötétül, mintha kihúznám a VGA kábelt, és nem találna jelet.


A hűtő és a monitor nem ugyanabba az elosztóba, még csak nem is ugyanabba a konnektorba vannak csatlakoztatva, viszont egy szobában vannak. A hűtő amúgy egy kisméretű darab, szerintem nem lehet olyan hatalmas az áramfelvétele, a normál méretű hűtőkhöz képest, ezt onnan is gondolom, hogy míg a konyhában lévő nagyméretű hűtő bekapcsolásakor észrevehetően egy tized másodpercre elhalványul egy kicsit a lámpa, addig itt a szobában semmi ilyen nem tapasztalható, és a legtöbb esetben pont akkor zavar be a monitornak, amikor kikapcsol a kompresszor, ilyenkor ugye nincs is a hálózatban feszültségesés. Ezek alapján én még arra tudok gondolni, hogy amikor a hőfokszabályzó kapcsol, akkor vagy a vezetékeken keresztül, vagy a levegőben terjedő elektromágneses zavar keletkezik.


A szobában lévő többi fogyasztó ezt teljesen tolerálja, a hangrendszerben sem hallható a zavar, és a TV sem veszi észre kimutathatóan. Mit tudnék ezzel tenni, úgy hogy a hűtőt nem viszem ki a szobából, és lehetőleg a monitort sem cserélem le? Legrosszabb esetben ezt a lépést meg tudom tenni, de nagyon szeretem mindegyik eszközt, úgyhogy nem szívesen cserélném le őket.



2019. dec. 1. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
csavard be alufóliával a monitor kábeleit
2019. dec. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, ezt hívják árnyékolásnak, ami egyébként a gyártó dolga lenne...
2019. dec. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen, ilyen zavaros jellegű nagy a sötétség a fejekben, amit az előző két válasz is jól bizonyít.

Az általam is ismert jelenség általában abból ered, hogy a HDMI vagy DVI kábel két végén (a testágon) pillanatnyi impulzus, feszültségkülönbség áll elő, ami a digitális kapcsolatot pillanatra "kiüti".

Ebből következően, árnyékolással itt valószínűleg nem sokra mégy.

Először is a monitor és a gép legyen minél rövidebb úton, közös elosztóba földelve, hiszen az mindkét készülékvázhoz direktben kapcsolódik, ezzel együtt a HDMI testponthoz is (GND).

Így is lehet még további gond.

2019. dec. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így akartam, csak addig szerkesztettem, míg elrontottam:

"zavaros jellegű ügyekben, nagy a sötétség a fejekben"

2019. dec. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most teszt erejéig kicseréltem a monitort, és ezzel egyelőre nincs probléma, pedig még a kábelekből is meghagytam a régieket. Ezek szerint a készüléken belül érzékeny valami a kelleténél picit jobban.
2019. dec. 1. 19:11
 6/8 A kérdező kommentje:
#3: a monitor egy laptopra van kötve, plusz egy HDMI-VGA átalakító van beiktatva még. Próbáltam már úgy is, hogy kihúztam a laptop tápkábelét, hogy függetlenné váljon a jel vezeték a feszültségingadozásoktól, de úgy is előjött ugyanúgy. Ezzel, a másik monitorral egyelőre működik, ami amúgy egy LG gyártmány, míg az eredeti Asus volt.
2019. dec. 1. 19:15
 7/8 anonim ***** válasza:

1 vagyok

nincs a fejemben sötétség, egyszerűen csak viccnek szántam - elnézést kérek érte.

a 2-es ezek szerint vette a lapot :D - lehet laposföldhívő

és a 3-as is, csak máshogy :D

2019. dec. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Már hogyne vettem volna a lapot. Arra céloztam, hogy az a kábel már eleve árnyékolva van.
2019. dec. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!