Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vettem egy univerzális konnekt...

Vettem egy univerzális konnektoros termosztátot, (Renkforce UT 300 (UT300). De nem tudom használni. Miért van két beállÍtható érték? Hűtésre és fűtésre is alkalmas. Azt értem h egyik ha fölé megy a hő, másik ha alá.

Figyelt kérdés
Fűtésre kéne, ha manuálisból bekapcsolom (úgy lehet), átteszem automatikusra, eléri a baállÍtott hőfokot és kikapcsol, de ha lecsökken a hő, nem kapcsol vissza.

#aljzat #hőkapcsoló #konnektor termosztát
2019. dec. 2. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez már csak így szokott lenni a termosztátoknál, a megfelelő hiszterézis érdekében.

Ha egy ponton kapcsolna növekvő és csökkenő irányban, akkor azt elérve elkezdhetne túl gyorsan ki-be kapcsolgatni.

Ennek elkerülésére való a hiszterézis. De van hozzá rendes leírás is:

[link]

2019. dec. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"eléri a baállÍtott hőfokot és kikapcsol, de ha lecsökken a hő, nem kapcsol vissza."

Ez normális.

"Miért van két beállÍtható érték?"

Pont ezért.

Ellenőrizd a másik értéket is.

2019. dec. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2019. dec. 2. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!