Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha a rádiós mikrofonnál a...

Ha a rádiós mikrofonnál a vevőegység és mikrofon érzékenysége más, akkor is működnie kellene? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Van egy AKG WMS40 mikrofon, mikroport páros készülékem, a zsebadóhoz csak egy 6,3mm jack van és vettem hozzá egy más márkájú csípetős mikrofont. Állítólag -még nem próbáltam-, de a zsebadó érzékenységét lehet állítani- viszont a vevőegység érzékenysége: -100dBm, jel-zaj aránya pedig: 110 dB-A. A másik márkájú csíptetős mikrofon érzékenysége: 50 dB, jel-zaj aránya: > 62 dB

Tapasztalatom eddig az, hogy nem igazán szól a mikrofon, vagy nagyon-nagyon halk.

Lehet ezen valamit korrigálni vagy küldjem vissza a mikrofont?



2019. dec. 3. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:

A kettőnek semmi köze egymáshoz.

Az egyik a vevő rádiófrekvenciás érzékenysége, a másik pedig az adóba dugható mikrofon érzékenyége: mekkora jel jön ki belőle egy adott hangnyomáson.

Ha egy dinamikus mikrofonkapszulát vettél, és az adó elektret mikrofont vár, akkor az tényleg nagyon halk lesz.

2019. dec. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha a rádiófrekvenciás kapcsolattal lenne gond, akkor megszakadna, esetleg berecsegne, de olyan nincs, hogy csak szépen elhalkul.

Ez az FM-átvitel lényege (az AM sugárzással ellentétben), hogy az amplitúdó változására nem érzékeny, miután a frekvencia modulálásával viszi át a hangot.

Az autóban sem változik az FM-vétel hangereje, ahogy mozog az autó. Vagy szól, vagy nem szól, esetleg bezúg, de a műsor hangereje stabil, ha megfigyeled.

2019. dec. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Honnan lehet tudni, hogy dinamikus vagy elektret, mivel nincs feltüntetve.
2019. dec. 3. 10:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha eghy multiméterrel rámérsz a mikrofonra, akkor a dinamikusnak pártíz-párszáz ohm az ellenállása. Az elektretnél nem tudsz ellenállást mérni, mert egy FET a kimenete, és olyan feszültségen, amivel a multiméter az ellenállást méri, még nem fog működni.
2019. dec. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mi lehet ezen kívül az oka, hogy, ha így sem működik?
2019. dec. 3. 11:23
 6/8 A kérdező kommentje:
Azaz mi van akkor, mi lehet még probléma, ha továbbra sem működik, még akkor sem, ha mindkettő mondjuk elektret.
2019. dec. 3. 11:25
 7/8 A kérdező kommentje:
Az adó valóban elektret mikrofont vár, de utánajártam és a mikrofon is elektret. Talán a tápellátással lenne a gond?
2019. dec. 4. 12:30
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor még lehet az, amit mondtam, egyik láb a testpont, másik a hangfrekvenciás bemenet, a harmadik a táp a mikrofonnak.

Mérd ki egy multiméterrel.


...közben 5 percet gugliztam, itt a szervizmanual:

[link]

23. oldal alján ott a bekötése az aljzatnak,

1: test, 2: bemenet

3: +3V táp 4,7 kiloohmon keresztül,


Kösd a mikrofon vezetékének árnyékolását az 1-esre, a jelvezetéket pedig az összekötött 2-3 lábakra, a tápot a bemeneten egy kondenzátor leválasztja, és jó lesz.

2019. dec. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!