Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a gitáromnak?

Vampirebillyy kérdése:

Mi baja lehet a gitáromnak?

Figyelt kérdés
Eddig minden probléma nélkül működött, ám egyik nap valamiért arra lettem figyelmes, hogy hiába teszek rá torzítást, nagyon gyengén szól. Majdnem mintha ugyan úgy effekt nélkül lenne. Volt egy koncertem, ahol esőben kellett játszanom, de figyeltem rá, hogy ne legyen vizes. Max. pár csepp eső esett rá, esetleg a hangszedőkre, de annyi hogy elromoljon biztos nem. Vagy már ennyitől baja lesz? Még nem akarom szervízbe vinni, mert ha olyan problémája van, azt egy ismerősömmel meg tudnám csináltatni. Köszi a válaszokat!

2019. dec. 4. 23:55
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Egy csepp víztől is elromolhat. Elektronika van benne, ha egy pillanatra zárlatot csinált olyan lábak közt amiknél nem kéne, például +12-24-48 (nem tudom mennyivel működnek ezek) Voltot küldött a vonalszintű bemenetre, az biztos megsütötte a hangfeldolgozó chipet.
2019. dec. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
#1: Elektromos gitárban se 12-24-48 voltok nincsenek (de még 1,5 se), se "hangfeldolgozó chip" (LoL) nincs.
2019. dec. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#2 Nem is a gitárra gondoltam, hanem az effektre. Értelmezd a kérdést.
2019. dec. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Waff ***** válasza:
"hangfeldolgozó chip" ezen beszartam 😁😁😁😁
2019. dec. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

LoL, Te értelmezd a kérdést.

A gitárra esett az eső, nem az effektre.

2019. dec. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Waff ***** válasza:
De mi az az effekt? Pedál? Vagy multi? Vagy az erősítőben lévő effektek? Vagy laptop? az erősítőre is esett az eső? Csak a gitár ázott meg vagy a pedál/multi/erősítő/kábel is?
2019. dec. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kojee ***** válasza:
Szia. Az eredeti állapothoz képest is halkabban szól?Mert ha igen akkor valami oknál fogva nem jut ki/nem ad annyi jelet a gitárt, ez okozhatja,hogy torzìtott állapotban is majdnem,hogy tiszta hangot ad ki. Járási még a hangerő potmètert( felteker-lecsavar párszor) ,ha ez nem segít, akkor kontakt spray, ha ez sem, akkor lehetséges mèg azèrt pár ok amiért ezt a jelenséget produkálja a hangszer. Ekkor már èrdemes kiszűrni,hogy a potmètert a hangszedő, vagy a Jack aljzat a hiba forrása
2019. dec. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kérdés marhaság. A megoldás pedig az egész rendszer darabonként vizsgálatában rejlik.
2019. dec. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!