Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Aktív hangszóró zajos, súg,...

Aktív hangszóró zajos, súg, recseg, nem szól. Mi lehet a baj, hogyan lehetne orvosolni?

Figyelt kérdés

Van egy pár aktív hangszóróm, számítógépre van rákötve.

Egy 50 ezres nagyságrendű dolog, tehát nem olyan komoly.


A probléma az, hogy ha a hangszóró 25%-os hangerőnél van egy statikus súgása. Max hangerőn meg aztán borzasztó.

50%-os állás a normál. Hát itt már van egy olyan súgása, hogy használhatatlan. Ez csak akkor jelentkezik, ha a hangfal rá van dugva valamire. Legyen az az asztali gép, telefon, laptop, mindegyiken súg. Ha csak önmagában áll, akkor kussban van.


Ugye klasszik hangfal, RCA megy hangfalba, kisjack a gépbe.

Ha kihúzom kisjacket gépből, van ugye a tipikus búgós hang, amikor a jack érintkezik valamivel. Na, ha visszadugom, nem biztos hogy szólni fog mind két hangszóró. Ha a kisjack valamivel érintkezik, az tönkre vágja az egész mindenséget. És dugdoshatom ki be az egész rendszert, nem fog megszólalni.


Volt hogy kihúztam a hangszórót, visszadugtam, és csak a jobb oldali szólt normálisan, a bal az olyan halkan, hogy szinte nem is szólt. Aztán hosszas bosszankodás után ezt egy valami oldotta meg, mégpedig ugyan az, ami elrontootta: hogy a kisjack végét a számítógép fém részéhez érintgettem (monitorom keretje fém), azon húzogattam. Recsegett ropogott, búgott, zúgott, aztán ha jól csináltam, akkor egy hangos pattanással a bal hangszóró ismét életre kelt. És szólt a kettő együtt.


Jelenleg szól mind kettő, de súg. Valamint torzít is.

Ha kihúzom a jacket, és babrálom, a súgás lehet megszűnik, lehet nem. Egyik oldal vagy elszáll, vagy megmarad. Tehát ha a kisjacket szekálom, fémhez / ujjamhoz érintgetem, az okoz változást. De sosem jó valami...


Mi az isten baja lehet ennek az egész rendszernek?

Kábeleknek nincs baja. RCA-ból pl. már a harmadikat használom, és ugyanolyan rossz. Már megnéztem másik konektorral, elosztó nélkül is. Szétszedtem, kapott kontaktsprét. De ugyan olyan szar.


Ha a hangfal "beáll" rosszra (tehát egyik fele szól, vagy recseg), akkor minden más eszközről is így fog szólni. Telefonról, laptopról.


Egyébként maga a berendezés egy cirka 6-7 éves valami.

Lehet valami megoldás erre, vagy vágjam ki az egészet a kukába, és vegyek egy újat?



2019. dec. 17. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem az rca-jack kábel lesz a ludas, vagy megtört, vagy zárlatos. Az tud fura jelenséget produkálni. A hang kábelét vidd a lehető legtávolabb a 220-tól, mert az is rá tud adni egy búgó hangot, bár ezt csak igen extrém mértékű erősítés mellett szabad csak hallanod, így ez nem valószínű. A hangforrás is lehet zajos, például az alaplapi hangkártyák gyakran szednek össze gépzajt, ez egy magas frekvenciájú cicergő hang. De földhurok is lehet, bár ez szinte kizárt, ha akkuról üzemelő telefonnal is zajos.
2019. dec. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha az aktív hangfal földeletlen, akkor akkus cuccal is búgni fog. Haver régi erősítője laptoppal búgott, mint állat, ha akkuról ment, akkor is. Teljesen szabálytalanul leföldeltük az erősítőt, megszűnt a búgás.
2019. dec. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2 "Ha az aktív hangfal földeletlen, akkor akkus cuccal is búgni fog."

Ez így konkrétan ostobaság. Ki tudja, mit gányoltatok össze, talán szimmetrikus bemenetű volt az erősítő.

A szokványos (nem professzionális) erősítők pont azért is készülnek kettős szigetelésű, földeletlen kivitelben, hogy ne tudjon földhurkot képezni a konnektor irányába.

2019. dec. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ötletes dolog vallatni a védelmet szabadon lógó jelkábel piszkálásával, meg más készülékek fémházához érintgetésével! Add el a cuccot, vegyél az árán bluetooth hangszórót, azt neked találták ki!
2019. dec. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó... Ádjalak meg. Neked kéne blútúszos hangszóró... Azt hiszed hogy ha valami kábel, meg ha valami fém, akkor az biztos halál.


Tudtad hogy az RCA-t / Jacket akár a a seggedbe is dughatod, nyalogathatod, a szádba veheted, akkor se lesz semmi bajod? Egy RCA kábel az alapvetően hangjelet továbbít, nem 220 megy benne...

2020. jan. 1. 23:21
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem neked lesz bajod te súlyosan felmentett, hanem a motyónak b+
2020. jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

És egy eleve elb*szott hangszórónak mi baja lesz teee... Súlyosan felmentett? Kuka az egész így is. Vagy mégjobban elromlik? :D.

Ha bedugod a hangszórót bármibe, ott szerinted mivel érintkezik? Műanyaggal b+? Ugyan úgy fémmel. Ugyan olyan hangja van, ha a radiátorhoz érinted hozzá, mint amikor bedugod. Ne legyél már villamosmérnök...


Az egyetlen dolog ami megoldotta, hogy legalább (ugyan úgy) szóljon mindkét oldal, az igenis a fémmel való kontakt volt, és "helyre rázódott" az egész rendszer.


De biztos jobban tudod, hisz ott voltál. Biztos jobban tudod, hisz gondolom villamosmérnök vagy. Vagy legalábbis hangeszközök javításával foglalkozol 40 éve. Igaz?

2020. jan. 6. 12:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Csimpánz az űrhajón haver...
2020. jan. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!