Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Árt a PC-nek a reset?

Árt a PC-nek a reset?

Figyelt kérdés

Tegnap játék közben minden előjel nélkül lefagyott a gépem. Elment a hang, csak sistergett a hangszóró. Először azt hittem csak a játék, de a gép sem reagált semmire. Hosszas várakozás után a reset gombhoz folyamodtam, és a gép automatikusan újraindult. Ez hardveres szinten kárt tud tenni valamiben? Merevlemez, videokártya, proci?

A válaszokat előre is köszönöm.



2019. dec. 27. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Hardveresen ártalmatlan.

Szoftveresen, illetve fájlrendszernél annyi lehet, hogy a memóriában tartózkodó adatok elvesznek.

Például sok program a szabályos bezáráskor menti el az aktuális dolgait, ez elvész.

Fájlrendszer akkor sérülhet, ha valami épp az átmeneti tárban tartózkodott és még nem lett kiírva a lemezre, de az NTFS elég jól védett ilyen sérülések ellen.

2019. dec. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még akartam írni, hogy ezt a bizonyos gyorsítótárat egyébként is a lehető leghamarabb üríti a rendszer, ezért is ritkák az ebből adódó sérülések, még szabálytalan leválasztás esetén is.
2019. dec. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors, és korrekt választ!

Ment a zöld like. :))

2019. dec. 27. 10:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha már ilyen helyzetbe került a gép, nem tesz semmit a reset.
2019. dec. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Főleg a merevlemez a mozgó alkatrészek miatt. De az ilyen feszültségingadozást nem szereti semmilyen elektronika.


Én gyanakodnék arra, hogy a merevlemez lehet gond. Érdemes ránézni HD Sentinellel, mit ír a kondícióra.

2019. dec. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
egyszer-egyszer semmi gond nincs belőle.
2019. dec. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 6

Kétszer sem.

Háromszor sem.

2019. dec. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ekkora hatalmas adathalmazzal dolgozó gyors memoriák esetében simán belefér olykor egy durva lefagyás. Pláne hogy a mai PC-s RAM-ok sem különbek a korábbiaknál adatbiztonsági szempontból.

A reset megnyomásával minden gép működése megszakad legyen az bárhogyis lefagyva. Ártani nem árt csak a fentebb írtak szerinti adatvesztés de még mindig százszor kímélőbb használata mint a tápot egyenesen kihúzni a konnektorból.

2019. dec. 31. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!