Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mit ajánlotok egy kezdő...

IcyRookie kérdése:

Mit ajánlotok egy kezdő drónosnak?

Figyelt kérdés
Most vettem egy DJI Mavic Mini-t és az lenne a kérdésem, hogy akik ilyen típusú drónnal rendelkeznek, vagy hasonlóval, mit ajánlanak egy kezdőnek?

2019. dec. 28. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Várja meg a vastag hóréteget, azon nem fogja összereccsenteni az első reptetésnél.
2019. dec. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

ha megy az angol, akkor youtube. rengeteg cideo van fent a miniről - én is onnan tanultam meg sokmindent.


Az első reptetést én a szobában csináltam :D

rakd fel rá a propeller védőket - ha a fly more combot vetted.

Ha nem, akkor csak kint reptesd és valami nagyobb szabad területen! Olyanhelyen, hogy ha leesik valahova megtaláld könnyen. (van az app-ban drón keresés, úgyhogy megtalálod mindenképpen, csak nem mindegy, hogy milyen terepen kell keresni)

De ne aggód, nem fog leesni magától, elég strapabíró - komoly szélben is teszteltem már, elég jól bírja.


Először C módban próbálkozz vele, akkor nem ragál annyira hevesen a mozdulataidra.

Én két ujjal (hüvelyk és mutató) használom a stick-eket, így sokkal finomabban lehet vezetni.


Állítsd az adatátvitelt 2,4-re így nagyobb lesz a hatótáv.

Da mégis megszakad a kapcsolat ne aggódj, 11 másodperc múlva aktiválódik az RTH mód és visszajön a home pointra.


Az RTH magasságot húzd fel rendesen - 40-50-60 méterre, mert ez nem néz semmit. Ha 15 méteren hagyod, akkor nekimegy mindennek ami az útjába kerül mint a vak ló. :D


Az akkut csak a géphez adott töltővel és kábellel tudod gyorsan tölteni, másik töltővel csak lassan fog töltődni. A távirányítót bármivel töltheted, annak nincs akkora áramfelvétele.


nem tudom pontosan mik érdekelnek még, ha kérdésed van tedd fel, próbálok válszolni.

2019. dec. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Igazából ma reptettem szélben, sport módban is, és tényleg jól bírta. Úgy érzem kezdek belejönni. Első napon esett egy elég nagyot (kb. 10 métert), de szerencsére nem lett baja. C-módban nagyot szép felvételeket tudtam vele készíteni. Videókat is néztem, azok is segítettek

Az lenne a kérdésem még a Position módhoz tudsz tippeket adni? Azt még nem tudom használni. (vagy esetleg egy jó videót linkelni)

Rookie

2019. dec. 29. 23:14
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

miért esett le????? o.O


a P mód gyorsabb a C módnál és lassabb az S módnál, kb ennyi :D

ezek a módok csak abban különböznek, hogy mennyire hirtelen reagál a drón a mozdulataidra,

illetve a drón sebessége gyorsabb, lassabb)

2019. dec. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

-Az RTH magasságra nagyon figyelj

-Nagy szélben ne repülj

-Ködben ne repülj

-0 vagy alacsonyabb hőmérsékleten ne repülj, mert jegesednek a rotorok

-Kezdetnek ne akarj szűk helyeken repülni, menj magasabbra, ahol nincs minek nekimenni.

-Nyílt terepen állítsd szembe magaddal, és tanuld meg úgy irányítani.

-Ha már biztos vagy magadban, akkor ne menj magasra, alacsonyan repülve gyakran szebb felvételek készíthetőek.

-Ha jó minőségű videót szeretnél, akkor állítsd kapcsold be a histogramot, majd állítsd be az EV-t úgy, hogy a színek rendben legyenek, utána nyomj egy lakatot az EV mellett!

-Az akkut igyekezz ne 25-30% alá meríteni.

-Nem hátrány, ha használsz fel/leszállópadot a gimbal védelme érdekében.

-Légy körültekintő

2020. febr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
59%

Én magamat...

Szexi ha tudsz dront építeni.😉

2020. aug. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!