Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy eszközön van optikai...

Ha egy eszközön van optikai bemenet és kimenet is, akkor ha mindkét helyre csatlakoztatok valamit, mi történik?

Figyelt kérdés

Mindkét eszköz fog menni?


Amit akarok:

Belső hangkártyán van optikai ki és be menet is.


Van két eszközöm egy hangfal ezen van optikai kimenet, és egy mélynyomó, amin csak line-in, és line-out.


Hangkártya optikai kimenetét ha DAC-al össze kötöm a mélynyomó line in bemenetével, fog működni egyszerre a hangfallal?



2020. jan. 3. 06:40
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Működik is meg nem is. Azaz nem egyszerre működik.

A probléma, hogy a Windowsban be tudsz állítani egy kimeneti eszközt, vagy analóg, vagy digitális stb.

Még azt is megteheted, hogy egyik program az alapértelmezett kimenetet használja, a másik meg, amit akarsz.

De egy adott (lejátszó stb.) program nem fog kétfelé szolgáltatni.

Hacsak nem oldható meg egy speciális keverő / routing programmal, csak azon még nekem is dolgozni kellene, hogy eszembe jusson. Most nem ugrik be. Nem is biztos, hogy lehetséges.

2020. jan. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként nem tudom, milyen "hangfal" optikai kimenetére gondoltál, előző válaszom nem is arra alapoztam.
2020. jan. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

mert nekem úgy volt, hogy korábban volt egy másik hangfalam amin nem volt optikai csatlakozás, és az alábbi módon csatlakoztattam:


PC-ből mentem a mélynyomó line in bemenetére, majd a line out kimenetre kötöttem a hangfalat. ( a hangfal RCA az szintén kimenet, szóval a kimenetet a kimenetbe dugtam, és valahogy lekezelte a mély egyszerre)


Ezen leírás szerint a PC, vitte egyszerre a hangfalat és a mélyet is.


Legnagyobbb gondom az, hogy nem tudom hogyan viselkedik a hangkártya ha optika is és bemenetére is csatlakoztatok eszközt.

2020. jan. 3. 12:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Az merőben más, mert ilyen aktív mélyeken az in-out direktbe van kötve, vagyis ugyanaz. Pont olyan célból, hogy láncba lehessen kötni.

De ez egyenértékű azzal, mintha te a kábelt egy Y-elágazóval osztanád kétfelé.

Lehet, hogy most is megoldhatnád így. Egyébként nem nagyon tudom követni, hogy mit akarsz, igazság szerint.


"Van két eszközöm egy hangfal ezen van optikai kimenet"

Milyen hangfal, milyen kimenet? Minek?

2020. jan. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De természetesen nem csak mélysugárzón lehet ilyen loop megoldás. Sőt, optikai is lehetséges olyan, a kimenet a bemenőt adja tovább.
2020. jan. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!