Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi lehet rosszul beállítva a...

Mi lehet rosszul beállítva a 3D-s nyomtatón?

Figyelt kérdés

Egy Creality CR-20 Pro típusú nyomtatóval rendelkezem, és a problémám az lenne, hogy nagyon könnyen feljön az anyag a fűtőpadról.

Amikor nyomtatás alatt van, szépen oda nyomtatja az anyagot, ahova kell, viszont nagyon könnyen fel lehet szedni.

Ez a folyamat elején nem is baj, viszont, amikor már megy a nyomtatás egy ideje, mikor már befejezte a talpat, és magát a mintát csinálja, akkor egyszer csak elcsúszik az egész.

A gyári nyomtatási felületnél is feljött, most szereztem egy üveglapot, és ennél se tapad oda rendesen.

Az extrúder hőfoka eddig 200-ra volt beállítva, most felvittem 230-ra, de semmi változás.

A fűtőpadot is állítottam, 45 foknál nem is akart odatapadni, 70 és 80 foknál pedig odatapadt, csak könnyen fel lehetett szedni.

A Z tengely beállításaival is elszórakoztam, de nem segített az sem.


Ha valaki letudná írni a tapasztalatait, esetleg hasonló probléma esetén a megoldást, az nagyon

sokat segítene. :)


Előre is köszönöm!



2020. jan. 4. 02:52
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy PLA-t használok nyomtatásra
2020. jan. 4. 02:53
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az extruder elég ha 210, a pad 50 fokos. Hajlakkal fújd be a helyet ahova a nyomtatás fog menni.
2020. jan. 4. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Michael Leroi válasza:
Mindent jól csináltál! De csak akkor fújd le hajlakkal a hotbad-et mielőtt elkezdi a nyomtatást. A meleg hotbed hamar megszárítja a hajlakkot, ezért szart sem ér. Használj extra strong hajlakkot, és a leggagyibb márkát. Azok tiszta ragacsok:-)))))
2020. jan. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, bevált, működik :)
2020. jan. 5. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!