Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Aki ismeri a tv okosító/média...

Aki ismeri a tv okosító/média lejátszó eszközöket at tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Valaki ki tudná egészíteni/helyesbíteni az ittt leírt információkat?? (ha valamit rosszul értettem volna "utánna olvasásnál")


Amennyire tudom ezek közzül majdnem mind hdmi-vel és usb-vel működik, ahol az utóbbi tápellátáshoz kell (ez lehet maga a tv is vagy 230 is).


WiDi:szabvány(netgear+intel) wifi alpú kommunikáció (wifi direct. Intel processzor kell hozzá pc esetén).Összeolvadt a mirecraft-tal(2015).


Ezcast:olyan protokoll, ami támogatja a chromecastet, a miracast-ot,képes helyi fájlok(aaz aháttértáron lévő) adat tükrözésére/továbbítására, a stick és a vezérlőeszköz (mobil) közvetlenül kapcsolódik egymáshoz és nem routeren keresztül, de a sticken keresztül kapcsolódhatunk routerhez. Kicsit bonyolult beállítani.



Mirecast:szabvány/protokoll. Lehetőség van arra, hogy tv-n keresztül irányítsuk az eszközt (pl tabletet). Támogatja a 4k-t, és 5.1-es audiora képes, olvassa h.264-es kodeket. Valamint ennek működéshez mind a telefonnak (esköznek), mind a tv-nek/operációs rendszernek támogatnia kell. Blue-ray képes, nem szükséges internet elérés hozzá, nem működik apple termékekkel.


DLNA:A mirecraft-tal ellentétben platform független szabvány. 1 szerverre (dms) és 1 kliensre (dmp)-re van szüksége. Tartozék:"távirányító/irányító":dmc, nyomtató (dmpr). A dmr a dms butított változata. (samsung Allshare,LG-smartshare)


Airplay:Apple specifikus


Chromecast:A mirecast-tal ellentétben pl játékot is lehet vele "streamwelni" (ezt csak olvastam vmi fórumon), szüksége van internet elérésre,nem képes adattárolóról való streaming-re. A telefon csak egy távirányítóként funkcionál. Az alap verzió csak 1080p-t támogat, az ultra 4K HDR (35$)


Anycast:szabvány(?),amely támogatja a dlna-t,a WiDi, a airplay (apple),mirecast-ot.


Valamint a következő dolgokról nem teljesen tudom, hogy mi és hogy működik, mi az egyáltalán:


amazon fire:hangvezérléssel működik, csak fat32-t olvas támogatja a 4K HDR-t (dolby vision,hlg,hdr10,hdr10+). Lejátsza a h.264-et és 265-öt. 39$


Wecast:wifi hotspotként is használható, támogatja az apple eszközöket


Riostreaming:chromecast alapú???


Roku:50$, streaming szolgáltatásokat fog össze


Ironcast:chromecast+airplay


Xiaomi mi box:set-top-box,70$ térhatású hang támogatása, chromecastet támogatja


Measy A2W:támogatja aa mirecast és ezcast szabványt


MIni pc:


Valamint mi a különbség ha ezek és a plex-et vagy emby-t, kodi-t használnék


2020. jan. 4. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak az nem derül ki, mire szeretnéd használni. Amelyik eszköz kb. mindet összefogja, az az nVidia Shield. Képes médiaszerverként üzemelni egy NASról, tehetsz rá Plexet vagy Kodit is (Kodi sokkal jobb), tudja a streaming szolgáltatások jelentős részét, mivel Androidos és a hardverek van annyira erős, hogy ne kelljen egy Linux alapú coreElec rendszerre cserélni. De a kérdés tényleg az, hogy mit szeretnél, mire akarod használni.
2020. jan. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2 indokból van kiírva a kérdés, egyik hogy egy jól átlátható táblázatot hozzak létre, ami alapján mindig össze tudom őket hasonlítani, a másik pedig a tv okosítása, hogy akár telefon-ról(helyi tárhely), akár internetről lehessen rá "tükrözni", viszont az ár elég nagy szempont, így ár-érték arányt is szemelőtt kellene tartani. Valamint fontos lenne az is, hogy minél több tv gyártót támogasson. (Egyébként röviden tömören telefonról pl youtube-ot "átpasszoplni" tv-re...például,de ezt gondolom bármelyik tudja,viszont ha nem sokkal drágábban van olyan ami többet is tud, akkor mért ne vegye azt az ember..már persze a kompatibilitási dolgokat szemelőtt tartva)
2020. jan. 5. 11:42
 3/6 A kérdező kommentje:
Én így első ránézésre vagy anicast-et vagy ezcast-et találtam befutónak,mivel szinte mindent támogatnak és (ha jól tudom) platform függetlenek is, viszont nem tudom mik a hátrányuk a többivel semben, mivel túl jó "ajánlat"nak hangzik de kiváncsi vagyok a TI véleményekre is.
2020. jan. 5. 11:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Jaa, hogy csak ennyit szeretnél. Google Chromecast, annál olcsóbb megoldás nincs erre.
2020. jan. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen de összehasonlításképp jó lenne ismerni a többit. Őőő akkor itt most valamit nem értek. Bárhol ahol nézem akár videóba/olvasok bemutatókat (angol,magyar egyaránt), vagy boltokat nézek mindenhol 14E FT körül van. Viszont itt van ez ami csak 7 ezer FT és elvileg ez is chromecast. Akkor most hogy van? Vagy a képen lévő csak valami kínai utánzat, ami avgy működik avgy nem?


[link]

2020. jan. 5. 15:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként a csak ennyire részre válaszolva: Ha nem kell sokkal többet fizetni egy dologért, viszont funkcionalitásba többet tud, akkor az éri meg jobban még ha drágább is (Tehát azért ne vegye az ember a "200 Ft"-tal(nyilván jelképesne mondom) olcsóbbat csak mert olcsóbb, de tudásban feleannyi, mint a "200 Ft-tal" drágább
2020. jan. 5. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!