Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Üdvözletem, vettem egy Extol...

SzaboSandorZoltan23 kérdése:

Üdvözletem, vettem egy Extol Craft intelligens töltőt az autó akkumulátorhoz, de sehol se találok infót róla, hogy mit jelent az? Hogy ha a felkiáltójel folyamatosan villog, (van egy villám egy 100% és a felkiáltójel led)

Figyelt kérdés

2020. jan. 5. 11:43
 1/3 Zzzoli ***** válasza:
2020. jan. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Idézet:

— Ha a csatlakoztatásokat helyesen hajtotta végre, akkor egy kis idő múlva a „Charging” (töltés) felirat feletti dióda piros színnel fog világítani. Az akkumulátortöltő felismeri, hogy 6 vagy 12 V-os akkumulátorhoz csatlakoztatta-e.

— A teljes feltöltést a „Full” (teli) felirat feletti piros színnel világító LED dióda jelzi ki. Például egy 15 Ah-s áramfejlesztő akkumulátort a készülék körülbelül 20 óra alatt tölt fel.

— Ha a „Fault” (hiba) felirat felett világít a LED dióda, akkor ez valamilyen hibát jelez ki. Például jelezhet akkumulátor hibát vagy vezeték szakadást, illetve a töltés közben valamelyik csatlakozás megbontását. Az ellenőrzések után csatlakoztassa a töltőt ismét az akkumulátorhoz.

— Az akkumulátor töltésének a kijelzése eltérhet a fentiektől, ha a készüléket a gyártó pl. továbbfejlesztés miatt megváltoztatta.

2020. jan. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez még lemaradt a végéről:

— Ha az akkumulátor hosszabb ideig töltetlen állapotban volt tárolva (pl. elszulfátosodott, lásd „Az ólomakkumulátorok világa - kézikönyvet”), akkor a készülék „holt” (tölthetetlen) akkumulátornak értékeli ki az akkumulátort. Egyetlen LED dióda sem fog világítani.

2020. jan. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!