Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Érdemes lenne egy mosogató...

Érdemes lenne egy mosogató bojlert venni?

Figyelt kérdés
Anno egy 80 literes Hajdú bojlert raktak be, ami vezérelt áramról megy, sokszor a víz se melegszik fel kellőképpen, sokat pocsékol szerintem, mert ilyen 7-8 ezer forint a plusz havonta. Kb 3 méterre van a mosogatótól, ami ugyancsak pocsékolás, szerintem. A terv az, mivel a mosogató alatt szerencsére van egy konnektor, oda simán betudnék illeszteni egy kis 10-20 literes bojlert, így nem pocsékolná feleslegesen a melegvizet, mindig lenne rendesen forró vizem. Ez az én gondolatom, aztán lehet felesleges. Csak tartok tőle, hogy a mostani csappal nem működne.
2020. jan. 8. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fölösleges. Ha a 80 literes nem forró egy éjszaka után, akkor annak baja van, vagy a hőfokszabályzó nem megfelelően van beállítva.
2020. jan. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mikor lett kivízkövezve ez a bojler? Ugyanis simán előfirdulhat, hogy emiatt nem tud rendrsen felfűteni, illetve lecsökken a kapacítása is. Nekem volt olyan, hogy a 120 literesből 2 diszperzites vödörnyivel szedtem ki.
2020. jan. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Na erre nem gondoltam. Most nézek róla videót nem tűnik nehéznek a takarítás, de érdemes neki látni, ha még nem csináltam ilyet, így 23 évesen? Vagy bízzam szakira? Szerencsére biztonságos az elektromos hálózat, van fi-relé is, talán nem b..szna agyon a visszaszerelés után, én ettől tartok, mert nyilván kerülne valamennyi víz az elektromos panelra.
2020. jan. 8. 22:49
 4/11 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem bonyolult kitisztítani, viszont arra készülj fel, hogy biztos kell pár dolgot cserélni. Fűtőszál nekem minden esetben elvesztette a gyári akaját, megpróbál kiegyenesedni 😄, így ez cserés. Az anód pedig elfogy, illetve a tömítéseket sem szabad már ilyenkor visszatenni. Szerencsére ezekhez mindent kapni villamossági boltban.
2020. jan. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Inkább szakira bízom! Köszi a válaszokat! Amúgy lehet nyomásfokozót tenni, hogy egyből jöjjön a melegvíz? Azért 3-4 méter elég nagy távolság.
2020. jan. 9. 00:18
 6/11 anonim ***** válasza:

miért kell ehhez szakember?


kitekered, leszeded a vízkövet a kezeddel ahogy tudod.


veszel egy új fűtőszálat 3000 ft, visszarakod és kész.


piszkos munka, 1-2 vödörrel meg felmosóronggyal készülj.

2020. jan. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nyomásfokozót nem tudsz tenni, meg nincs is értelme, hiszen azzal a hideg vízmennyiséggel nem tudsz mit kezdeni ami a bojler és a csap között van! Ezt az azonnali melegvíz dolgot úgy oldják meg, hogy duplán csövezik a melegvizet. Egy hurkot alakítanak ki, ahol egyik oldalon jön a melegvíz a csaphoz, másikon meg megy vissza a bojler hidegvíz bekötésébe, egy visszafolyásgátló szeleppel. A rendszerben pedig van egy rozsdamentes, kisteljesítményű szivattyú, ami időkapcsolóra, vagy hőmérsékletkülönbséget figyelő elektronikával időnként megforgatja a vizet ebben a körben.
2020. jan. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Amúgy most tűzforró a víz, szóval vszínűleg nem akkora a baj.


Ezt, hogy azonnal legyen melegvíz dologot akkor utólag nem lehet megoldani ezek szerint. 1-2 liter víz elmegy sajnos, mire forró lesz a víz.

2020. jan. 9. 15:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Sajnos attól még el lehet vízkövesedve, hogy forró, csak mennyiségileg meg kevés ami a tartályban van. Ilyenkor télen a bejövő víz is igencsak hideg, és a kevesebb vizet hamarabb lehűti.
2020. jan. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Na várjál ha rendbe is vágod a 80 literest akkor fontos szempont hogy az csak mosogatásra vagy fürdésre is használva van? Mert ha az csak mosogatásra kell mert például fürdőszobátokban van másik bojler akkor szerintem maga a 80 literes egy orbitális pénzkidobás. Most oké hogy kitakarítod, cseréled benne amit kell és normálsian elkezded használni de mosogatásra az a pár liter melegviz naponta ahhoz sok az a nagy bojler mert mindenhogyan fűteni fogja a vizet mert tartani is kell a hőjét, plusz ami rámegy hidegvíz azt is fel kell fűtenie nyilván, és ahhoz szerintem ez baromi sok pénzkidobás. Ha arra a bojlerre azon a területen egyáltalán nincs szükség akkor legjobb kiiktatni teljesen, én szerintem és akkor érdemes venni egy 20 literes kis melegítőt főleg ha áram is van a közelben így azzal többre fogtok menni nem is zabál annyit, hamar felfűt meg 2 mosogatásra az elég szokott lenni. A 2 mosogatás alatt azt értem hogy 2-szer töltitek meg vele a mosogató kádat például.

Ha a fürdőszobába van külön melegviz vételi lehetőségetek és máshova nincs igény bojlerre akkor én le is szerelném a helyedben, és eladnám használtan valakinek 20 ezer körül el lehet adni ha kivan szépen takarítva és használatra kész állapotba adod el, így a másik kis vízmelegítőd árának egy része már meg is van. Én legalább is így csinálnám.

2020. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!