Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » H1-ledet, h7 csatlakozóba be...

H1-ledet, h7 csatlakozóba be lehet dugni? A h1 ledből jön egy piros fekete kabel, amit bele lehet dugni a h7be de nem nerem. (Nem foncsorba rakom, mielőtt hurrogás lenne)

Figyelt kérdés
Sziasztok, projektorositva lett hivatalosan az eredetileg halogén lámpám, (igen van lámpamosó is) Szóval most vettem bele ledet ami h1 foglalatú és csatlakozású, ezt h7 es csatlakozóba be tudom egyből direktbe dugni? Mert a leden van egy piros es egy fekete kabel amit a h7 be bele lehet dugni de nemtudom merjem e?

#csatlakozó #LED #h1 kompatibilis #h1 to h7
2020. jan. 9. 20:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Tedd már meg hogy leírod hogyan engedélyeztetted le ezt, mert tudtommal nincs legális lehetőség erre. Tényleg kiváncsi vagyok, mi volt az ügymenet lépésről lépésre.
2020. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

" mert tudtommal nincs legális lehetőség erre. "

De van, ha a szintezőt is megvette hozzá és beépítette. Annak pont az a lényege, hogy ne engedje a szemedbe világítani, és olyan a műszaki kialakítása, hogy ha meghibásodik, akkor lebuktatja a lámpát alsó végállásra.

Persze mindenről műbizonylattal, az átalakításkor újravizsgával. Mert a vizsga azt jelenti, hogy a vozsgakor megfelelt. De ha átépíted és a rendőr megállít, nem csak a rendszámot veszi let, hanem a havi fizetésed is. Szóval ha nincs minden rendben, akkor ne dugdoss semmit sehova.

2020. jan. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy igazad van, de nekem valahonnan úgy rémlik hogy ha olyan típusról van szó amit gyárilag (opcióként) nem szereltek leddel, abba utólag szintezővel sem lehet betenni, mert érinti az autó típusengedélyét. Ha gyárilag nem létezett hozzá, akkor sehogy nem lehet.

Csak ott lehet ilyet utólag barkácsolni ahol gyárilag is létezett a LED, csak az adott példányba az első tulaj nem rendelte meg.

2020. jan. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ha gyárilag nem létezett hozzá, akkor sehogy nem lehet."

Ja, így van.

De műszakira vissza szokták cserélni, úgy trükköznek.

2020. jan. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Magyarországon utalag semmilyen LED tompitott fényforrás nem engedélyezett, egyenlőre! Nekem xenonra lett átalakítva de ha a rendőr nem tart magánál egy szett kulcs készletet hogy le szedje a lokhárítómat es ki szedje a projektor mögül a ledet akkor nem fogja meg mondani hogy az nem xenon, egyébként meg automata szintezőkellet amit egy gyari bontott xenon fenyszóró tud, illetve egy lámpamosós lökhárító mosóval és hozzá tartozó kabel köteggel szintén bontottan vettem. Innentől kezdve csak fekellett tanítani az autót hogy a gyári kanyarkövetés stb müködjön. Illetve forgalmiba bejegyeztetni a xenon izzókat. Köszi a válaszokat viszont még nem kaptam információt ezálltal továbbra is várom hozzá értő választ!
2020. jan. 10. 00:18
 6/8 A kérdező kommentje:
Tehát most a h7 ről megy a xenon de mivel a projektor amit kapott h1 es foglalatú égőt fogad ami mas mint a h1 xenon csatlakozó igy nemtudom hogy hozhatnám össze a h1 csatlakozást a h7 el (mert ugye a xenonnál csak egy h7 kitet kellett venni es minden atalakitásos csatlakozót mellékeltek)
2020. jan. 10. 00:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Megkaptad a hozzáértő választ.

Ezt írtad: "projektorositva lett hivatalosan az eredetileg halogén lámpám"

Mi pedig leírtuk, hogy nem, lett. Nem hivatalosan bele lett gányolva.

2020. jan. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó miről beszélsz? Minden a gyarinak megfelelő kiveve a projektor mert kapott egy utangyártott vadi újat a lámpa! Mert a regi bontott xenon lámpatest mar öregvolt!
2020. jan. 11. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!