Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy kézifelhúzós órát mennyire...

Egy kézifelhúzós órát mennyire kell felhúzni?

Figyelt kérdés
Nagytatám órájáról van szó. Pontosabban egy Poljot 17 jewels fajtáról. Hányat tekerjek rajta? Mindenki azt tanácsolja, hogy majd érzem úgyis, de nem.

2020. jan. 9. 23:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy rugó van benne, amit feszítesz, ahogy tekered a koronát. Ha tekered, de nem történik semmi, valszeg valami nem stimmel belül jár az óra amúgy?). Érezned kéne, ahogy egyre nagyobb az ellenállás. Nem lehet számszerűen megadni, hányat kell rajta tekerned. Érdemes volna elvinni szervizbe, valszeg amúgy is rég volt kitisztítva, átvizsgálva, beolajozva. Lehet, hogy kell benne cserélni egy főrugót, illetve ettől függetlenül is lehet benne egyéb, ami javításra szorul. Én is azt hittem, hogy nagypapámtól örökölt Longines-nek semmi baja, mert láthatóan szépen járt, szép hangja volt, aztán mégis 40-50 ezer forint lenne a szerviz, mert cserélni kellene benne a rugót házzal együtt.
2020. jan. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
(főleg nem lehet megválaszolni a kérdést ennyi infóból. A 17 jewels csak annyit jelent, hogy 17 kő van benne, ilyenből nagyon sokat csinált a Poljot)
2020. jan. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha minden rendben a rugójával, akkor van egy pont, amikor már nem tudod tovább tekerni, mert megakad. Ha folyamatosan tekered kb. 10-szer, és még mindig lazán tekered, akkor elromlott. Attól még működhet, csak a rugója rossz.
2020. jan. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha folyamatos tekerés mellett nem feszül a rugó, akkor hogyan kéne működnie az órának? Nem egészenn értem. Ha nem tudod meghúzni a rugót koronán keresztül valami miatt, akkor szerintem az óra sem fog működni, max ha automata.
2020. jan. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"max ha automata"

Akkor sem fog müködni, csak azt nem lehet túlhúzni a koronával.

2020. jan. 10. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a válaszhoz ennyi nem elegendő:

[link]

Azért az sem mindegy, hogy valakinek kőműveskeze van vagy műszerészkeze.

Kérdező, hogyan is állsz ezzel a kérdéssel?

Van egy pont, amikor lehet érezni, hogy vége. Ha valaki erős kézzel megszakítja, legfeljebb már csak addig működik szerintem, míg lejár.

2020. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5


Szerintem egy automata az működhet úgy is, ha valami miatt nem működik a kézi felhúzás (persze nem minden esetben, de szerintem lehetséges). A súly lengése ugyanúgy húzhatja a rugót továbbra is, még ha a koronánal valami elcsesződött is. Szerintem. Persze simán lehet, hogy tévedek.

2020. jan. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Pont ezt akartam én is írni, hogy elvileg fel lehet húzni a karórát, csak nem teljesen. Nem vagyok műszerész, de akkor is megy egy darabig, ha csak keveset "érzékeli" a felhúzást az óra, de nem lehet felhúzni úgy, hogy napokig menjen, mert nem jó a rugója.

Kérdező! Nézesd meg, hátha tudják még pótolni ezt a hagyományos szerkezetű órarugót.

2020. jan. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha tényleg a rugó adta meg magát, nem "lehet, hogy pótolható", hanem tuti :) Egy órás többek között ehhez is ért. Simán vág meg hajlít egy főrugót.
2020. jan. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A Poljot automata szerkezeteinél bármeddig lehet húzni nincs végállás. Viszont azok 23 vagy több kövesek. A 17 köves Poljot szerkezet tutira nem automata, úgyhogy ha nincs végállás a felhúzásnál akkor megszakadt a rugó, vagy valamilyen alkatrész törött, vagy esetleg kiugrott a helyéről. Egy jó órás simán javítja, ezek filléres, de elég jó szerkezetek, általában inkább eszmei értékük van, mondjuk ha egy családtagé volt. Ilyenkor még az is elfogadható, ha esetleg a javítás többe kerül mint az óra piaci értéke.
2022. febr. 2. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!