Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Az impedencia különbség...

Tp-link tp kérdése:

Az impedencia különbség számít autóhifinél?

Figyelt kérdés
Pl Baj ha a mélynyomó 4ohmos és a többi hangfal az ajtókban meg 3 ohmos? Fog e így működni, vagy mennyire jó ez így? Vagy abszolút nem számít? A fejegységem 4 ohmos...

2020. jan. 13. 03:29
 1/10 Szirty ***** válasza:
78%

Persze hogy számít.

Olyan impedanciával kell terhelni az erősítőt ami meg van adva az adatlapján.

Kisebbel is fog szólni de ha odapörkölsz neki túlterheli az erősítőt.

2020. jan. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nagyobbal is lehet, csak 3db-lel halkabb lesz. Amúgy tényleg van 3 ohmos hangszóró?
2020. jan. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Autóban 3 ohmos hangszórókkal igyekeznek jobban kihasználni az alacsony tápfeszültséget, valamint a fejegységben alkalmazott MOSFET végfokkal. Ennél ugyanis nem kell számolni a tranzisztorok bázis-emitter feszültségével.

Ha külső erősítő van, ott persze más a helyzet, belső DC-konverterrel emeli meg a tápfeszültséget.

De beleférhet még éppen a 3 ohm is, ebben ez esetben, majd meg kell figyelni a melegedést.

2020. jan. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy belső erősítős pioneer mélynyomóm van ami elvileg 4 ohmot bír és a fejegység is 4 ohmos és abban is van d osztályú erősítő ... na most ehhez vehetek 3 ohmos hangszórókat???
2020. jan. 13. 23:54
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan milyen típusú a fejegység?

Aktív mélysugárzó irreleváns, hiszen azt a saját erősítője működteti és a kettőt egymáshoz tervezték. Nem is kell tudni, hogy milyen hangszóró van benne, "magánügye".

Tudom, vannak laikusok, akik azt hiszik, hogy egy aktív sugárzó terhel a fejegységre is, de ez szakmai szempontból vicckategória.

2020. jan. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Engem csak az érdekel, hogy vehetek-e 3 ohmos hangszórókat a fejegységhez, ami papiron 4 ohmos ... Sony fejegységem van 4x 100 watt magas teljesítményű nem olcsó prémium kategóriás
2020. jan. 15. 02:23
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
Engem meg a típusszám érdekelt volna, de ha nem, hát nem.
2020. jan. 15. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Küldene valaki egy értelmes választ már a kérdésemre??? Nem leget igaz, hogy kérdezek valamit, de mindenki csak körülbeszéli!...Tehát vehetek 3 ohmos hangszórókat 4 ohmos fejegységhez? Nem lesz e probléma, esetleg melegedni vagy műkődni nem e fog rendesen! Köszönöm a válaszokat előre is!
2020. jan. 16. 03:35
 9/10 Szirty ***** válasza:

"Küldene valaki egy értelmes választ már a kérdésemre??"


Én úgy látom hogy egymástól függetlenül ketten is leírtuk az egyértelmű választ a kérdésedre.

Nem vetted észre, vagy nem felel meg a válasz?


Összefoglalom:

A különbség számít!

Kisebb terhelő impedancia túlterheli az erősítőt. Működni fog, de nagy hangerőn fokozott melegedésre lehet számítani és/vagy a védelem beavatkozására.

2020. jan. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Sajnálom, ha te ennyire nem vagy képes, hogy megadd a típusszámot, akkor én sem fáradok miattad.
2020. jan. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!