Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A legdrágább nem mindig a...

Kpe kérdése:

A legdrágább nem mindig a legjobb? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Elsősorban műszaki dolgokra vonatkozik a kérdésem telefon,tv,laptop,hardverek,háztartási gépek.Mielőtt az ember megveszi a kiszemelt terméket,alaposan körbejárja témát. A neten teszteket,leírásokat néz,mivel azok nagyban befolyásolják a döntésben.Ugyanakkor megnézi az árakat is,mivel az emberek nagyrésze árérzékeny.Ha van lehetőség,akkor ár/érték arányban a legjobbat veszi.Végül hosszas mérlegelés után vásárol bízva abban,hogy jól döntött.



Vannak olyan emberek,akiknek a pénz nem számít,megveszik a legdrágábbat akkor is,ha semmi pluszt nem ad,hogy villogjanak vele másoknak. Nem tudom melyikből van több,de mindkettő típusból sok van. Van,aki márka,logó alapján dönt,mivel abból a márkából vásárolt előtte és bevált neki,így legközelebb is azt veszi. Ha több terméke van az adott cégnek és több területen is kiemelkedő,az is egy komoly érv,hogy tőlük vegyen az ember. Egy adott márkán belül több típus,széria van,amiket figyelembe kell venni,mert nem mindegyik széria jó.


Ott vannak még a fanatikusok,akik akkor is kitartanak egy termék mellett,ha nem éri meg az árát.Kíváncsi vagyok,mit gondoltok ezekről?Mennyire néztek utána,mielőtt megvesztek bármit?Honnan tájékozódtok?



2020. jan. 21. 21:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Valóban nem mindig a drága a jobb. Példák például:

Apple filozófia = lehúzás

Linux (bár ez nem "dolog", hanem ez működteti a "dolgokat")

Valamint furának hangozhat, de általában a kisszériás termékek érik meg jobban, mivel ott nem annyira gondolnak a hosszútávú profit szükségességére.

Választani én úgy szoktam, hogy megnézem hogy nekem mire van szükségem. Értsd ezt úgy, hogy Nem veszek például 8K-s ívelt 3D TV-t, mivel soha nem fogom kihasználni. Amúgy nagyon jól le lehet fagyasztani a mániákusokat a "mire használod?" kérdéssel.

2020. jan. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!