Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » HDD Javítása mért ilyen drága?

Marci1992 kérdése:

HDD Javítása mért ilyen drága?

Figyelt kérdés
Elromlott az olvasó fej benne és 150000-ért akarják megcsinálni(vagyis lementeni az adatokat róla). Ez mér ilyen drága mikor egy donor 10000 körül mozog?

2020. jan. 24. 17:27
 1/8 Zzzoli ***** válasza:
100%
A speciális munkafolyamatot kell megfizetned, mivel otthon kivitelezhetetlen a lemezfelület károsodása nélkül a lemezkorong, vagy a fej cseréje ilyen adatsűrűségű hdd lemezek mellett.
2020. jan. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Tisztaterű szobát tartanak fenn e célra, a technológiát és ezt kell megfizetned. Nem javítják meg a HDD-t, hanem egy másikon visszakapod a lementett adataidat. Eredetit is visszaadják, ugyanolyan állapotban.
2020. jan. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Kicsit túl van ez misztifikálva, egyszer én is cseréltem fejegységet, bármi porvédelem nélkül.

Ahogy elindult, gyorsan lementettem róla mindent, utána meg már kit érdekel, hogy belement valami kis por és később valamikor károkat okozhat. Lényeg az adat.

Mint itt is:

https://www.youtube.com/watch?v=F5Y7BniaRXg

Vagy porvédő box építése:

https://www.youtube.com/watch?v=xPEa0Wc9iUc

Mentéssel foglalkozók az ilyen videókat nem szeretik, olyan neki, mint ördögnek a tömjénfüst.

Ezért is fordulhatott elő, hogy más fórumon szemét módon töröltették, amikor megmutattam.

2020. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Szirty ***** válasza:
100%

Mentés 150000 donor HDD 10000, ok.

Szerintem rossz az összehasonlítás.

Itt az adat az ami értékes lehet.

Bár az adatok értékét pénzben kifejezni általában nem egyszerű, de van az az eset amikor azok elvesztése nagyon sokba kerül. Vagy inkább azok pótlása. Pl. egy évekig tartó sok fős kutatás eredményeit elveszteni (és most tekintsünk el attól hogy biztonsági másolat, biztonságos adatkezelés stb miért és hogyan történik).


Hogy miért drága, azt már leírták (szakértelmet, tapasztalatot és a technológiát, eszközöket, bele fektetett munkát kell megfizetni).

A lényeg hogy mérlegelni kell ilyen áron megéri-e az az adat.


Én nem érzem úgy hogy túl van misztifikálva.

Nyilván lehet a konyhában is próbálkozni, másik HDD-be átrakni a lemezköteget stb.

És még sikerülhet is, akkor aztán mindenki boldog. De egy pici hiba, gyakorlatlanság, túl kevés szerencse, stb. komolyan veszélyeztetheti az adatok visszaállíthatóságát.


Az erre szakosodott cég drága, de igyekeznek kiküszöbölni a "hoppákat".


Elvégre lehet otthon sebészeti műtétet végrehajtani akár sikerrel is, de lássuk be: kockázatos.

2020. jan. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
# 3 magánembernek is vállalsz ilyet?
2020. jan. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

# 5

Nem profilom, alkalmi kirándulás volt csak, de nem alaptalanul, mivel egyébként TV, illetve korábban videó stb. szervizt is üzemeltettem, vagyis csak azt próbálom ezzel érzékeltetni, hogy nem gyakorlatlan kézzel gányoltam bele.

2020. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Zzzoli ***** válasza:
Én is csináltam ilyet egy 2,1GB-os merevlemezzel, azon sokkal kisebb volt az adatsűrűség. Ma már elektronikát is hiába cserélsz ugyanolyan hdd-ből, nem fog vele elindulni.
2020. jan. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 7

Erre is lehet megoldás, az EEPROM vagy flash-memória átrakásával, már amíg az nem hibás.

De ez nem az elindulást gátolja tudomásom szerint, hanem itt tárolja a szektorinformációkat, a gyárilag kiiktatott hibás területekről, ami lemezenként eltérő, ezért kell átvinni azt is.

2020. jan. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!