Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen okosórát ajánlotok 30....

Milyen okosórát ajánlotok 30. 000 ft alatt?

Figyelt kérdés

Samsung s10 plus-al működjön az a lényeg.

Valamint kör alaku kijelzője legyen az fontos.



2020. jan. 27. 20:41
 1/5 Wadmalac ***** válasza:

30 rugó alatt is van sok jópofa és megbízható óra. Sőt, 10 alatt is.

De együtt kell élned a hiányosságaikkal.

Sajnos minden ilyen alacsony árcímkésre igaz:


Általában nem tudod frissíteni.

Általában csak az a pár óralap van hozzá, ami előre telepített, nem tudod változtatni.

Korlátozott a funkcionalitása, nincsenek telepíthető appok hozzá, a telón csak a fitness appjával kapcsolódik, nem minden app üzeneteit jelzi ki stb.

Soknak a lépésszámláló az egyetlen megbízható szenzora, a pulzusmérő és vérnyomásmérő, EKG stb. vagy pontatlan vagy kamu.

A többség még a ráírt IP67 vízállóságot sem tudja.

Akkuélettartam gyenge.


Nekem is van most egy Microwear L7 néven futó jószág.

Kínából közvetlenül nem volt 8000 sem.

És jó.

A fenti hiányosságokkal.


Nincs mód a frissítésre, nem lehet appokat telepíteni, az EKG-ja kamu, a hozzá tartozó FunDo app csak BT csatol meg fitness xarokat naplózza, van pár egész jó óra képernyője, de nem lehet többet rátenni, épp hogy kihúz 1 napot az akkuja, ha kell, ha nem , kihangosítja saját hangszórójára a telefonhívást, fotó távirányításnál nem ad képet, telefonnal nem szinkronizál ébresztést, stb.


Előtte volt egy Alcatel Go Watch, az anno majdnem harminc rugó volt, de szerintem ez még annál jobb.


Szóval én nem válogatok tovább az olcsó halászósban, elég volt a kompromisszumokból, megrendeltem a Samsung Galaxy Watch E-sim verzióját.

Ez ugyan 110 eFt, de legalább tud mindent, ami elvárható.

2020. jan. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen. Már gondolkoztam egy Galaxy watch active 2 vagy e-simen csakhát nemtudom hogy megéri e a 100k+ ot
2020. jan. 28. 15:01
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

Nem éri meg. :D


Tulajdonképpen egyik sem éri meg, mert simán lehet élni nélküle, ha csak egy kis kényelmi plusz.

Ezért is vettem eddig mindig viszonylag olcsót.


De most nem utolsó szempont, hogy az e-sim órával otthon tudom hagyni az elérhetőség feladása nélkül a q drága S10+ telómat, amikor bringázni megyek és nem töröm össze, ha hempergek egyet.


Vagy amikor strandra megyek és nem lehet biztonsággal elzárni a telót lopás ellen, ez az óra rajtam maradhat úszáshoz, mert már nem IP68, hanem 5ATM vízálló.


Na EZ már megéri.

2020. jan. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi igazad van, nem szivesen hagynám el vahy törném össze az s10+omat
2020. jan. 28. 21:44
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Régebben erre a célra tartottam egy ilyet:

[link]


Akkora teló, mint egy hitelkártya, kb. 5 mm vastag és 3000 Ft volt Kínából.


Ezt hordtam bringázáshoz.


Csak macera mindig átrámolni a SIM-et.


Az E-SIM órával meg ezt sem kell.

2020. jan. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!