Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért mászik el a beállított...

Miért mászik el a beállított a TV csatorna a TV-n? Már a kábelt kicseréltem. Pontosan beállítom a finom hangolóval és nem marad ott a jel. Szép lassan elromlik a kép. Vissza állítom, és újra.

Figyelt kérdés
2020. febr. 1. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Emiatt felesleges volt kábelt cserélni. Pontosan milyen típus?
2020. febr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen régi tv ahol így kell állítani? 😂 kukázz már valami 10 éves kisebb lcd tv-t
2020. febr. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

# 2

Ha kézi tekerős finomhangolóra gondoltál, az nem feltétel, mert OSD finomhangolás van a legtöbb analóg demodulátoros készüléknél, még a lapos TV-k analóg részénél is.

Analóg műsort is néznek még sokan az országban, kábelen.

2020. febr. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a csatornát egy jobb ( újabb ) TV vel nézni. Ha azon nem mászkálnak el a csatornák, akkor sajnos újjabb TV-t kell venned
2020. febr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Igen sajnos egy régi TV.
2020. febr. 2. 07:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Régen javítottam ilyen hibákat is, ahogy írtad privátban, Samsung egyes típusainál is voltak ilyen gondok.

Van egy rezgőköre a videó-demodulátornak, mellette egy AFC rezgőkör, a tekercs alá beépített kerámia csőkondenzátorokkal. Utóbbi szolgál az AFC-hibafeszültség előállítására, ami normális esetben negatív visszacsatolásként stabilizálja a tuner oszcillátorának frekvenciáját.

Az elmászást a kerámia kondenzátorok anyaghibája okozza, kettő közül valamelyik.

A tekercs hangolásával néha korrigálható, csak ez többnyire nem végleges megoldás, mert a kondenzátor később is változtatni fogja az értékét, így a hiba visszatér, tehát azt is cserélni kell, vagy az egész tekercset.

Ráadásul a rezgőkör frekvenciája is igen pontos, műszeres beállítást igényel. Sajnos ez pont olyan eset, amit szemre (képre) nagyon nehéz beállítani, mert összevissza elhúzza magát, az egyik adón jó lesz, másikon nem, megtévesztő. (Nem olyan, mint a Sokol rádiót fülre betekergetni). Meg az AFC-t sem lehet kapcsolóval kikapcsolni, mint egy FM-rádiónál, viszont a beállítás idejére azt is inaktiválni célszerű.

Úgyhogy csak az érdekesség kedvéért írtam mindezeket, ma már én sem szórakoznék ilyennel.

2020. febr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!