Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik hegesztési eljarás a...

Hyperatis86 kérdése:

Melyik hegesztési eljarás a legolcsóbb hosszútávon?

Figyelt kérdés
Pálcás, co, vagy láng hegesztés ? Nem a gép árát szeretném firtatni, hanem.. Maga a hegesztési mennyiség melyikkel a legolcsóbb

2020. febr. 3. 07:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán a pálcásra tippelnék, de a co2 sokoldalúbb. Ár/érték arányban biztos jobb, mivel több helyen lehet használni.

De már van emberi áron kombigép is, ami lehet co, argonnal awi, meg akár pálcás is. Emellett a lángra szinte nincs is szükség. A cégünknél is a lakatosok a lánggal leginkább csak vágtak.

2020. febr. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:
Nem lehet hogy nem az ár, hanem inkább annak alapján kellene ezt eldönteni mit mihez hegesztesz?
2020. febr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A pálcás meg a láng az ugyanaz, mert ugye lángnál használjuk a pálcát. Amire te gondolsz az az elektróda.

Ez nem annyira egyszerű... mit hegesztesz? Mekkora varratokat készítesz? Csak két alkatrészt kell "összepöttyinteni" 2-3 helyen, vagy hosszú, bonyolultabb varratokat.

2020. febr. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyen alapon az avi is pálcás, mert ott is külön nyomod a pálcát az ívbe. :P
2020. febr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor kérdezhetted volna úgyis, hogy láng vagy elektromos? Meg alfajai.

Csak én nem kérdeztem volna így sem, mert a technológiát a cél határozza meg szerintem. Noha nem vagyok szakmabeli, de sejthető.

2020. febr. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!