Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fülhallgatóknál élhetek az...

Fülhallgatóknál élhetek az elállási jogommal?

Figyelt kérdés
Az Alzánál vennék egy fülhallgatót és ha nem tetszik, akkor visszaküldeném. Átolvastam az általános szerződési feltételeket és ezt írja az oldal: "Zárt csomagolású termék szállításának esetében, ha a Fogyasztó a lezárt csomagolást felnyitja és a terméket így higiéniai okokból nem lehet visszaküldeni". Ez azt jelenti, hogy ha a fülembe dugom a fülhallgatót, akkor nem lehet visszaküldeni?

2020. febr. 4. 22:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ez azt jelenti, hogy ha a fülembe dugom a fülhallgatót, akkor nem lehet visszaküldeni?"

Ne értetlenkedj.

Azt jelenti, hogy ha felbontottad, akkor már így jártál. Lényegtelen hogy volt-e a füledben.

Te írtad le:"ha a Fogyasztó a lezárt csomagolást felnyitja ..."

Nyilván a következő kifejezések ismeretlenek számodra:

-fülzsír

-fülgomba

-hallójárat gyulladás

Ha nem tudod melyik micsoda, írd be a google keresőbe, esetleg kattints a képekre.

2020. febr. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Internetes vásárlás esetén 14 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól, ezt nem befolyásolja a termék bontott állapota (logikusan ki kell bontsd, hogy el tudd dönteni, kell-e...).


Az idézett részt nem tudom, hol olvasod, de szerintem valamit félreértesz, ez tutiziher, hogy nem erre vonatkozik. Az elálláshoz van formanyomtatvány a honlapon, amit ki kell töltened.

2020. febr. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%
A fülhallgató higiéniás termék, így ha az ki lett bontva, nem lehet visszaküldeni.
2020. febr. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
9%
A fülhallgató nem higiéniás termék. Ha az Alza annak tekintené, akkor azt jeleznie kéne a honlapon jogszabály szerint.
2020. febr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Morzsi007 ***** válasza:
Egy fejhallgatóval nem lenne gond, de én is úgy tudom (Denon márkaboltban mondták fél éve), hogy a fülhallgatókra más szabály vonatkozik. Szóval ezt nem tudod visszaküldeni, ha használtad, hiába online rendelted.
2020. febr. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Az idézett részt nem tudom, hol olvasod, de szerintem valamit félreértesz, ez tutiziher, hogy nem erre vonatkozik. "


[link]


Az alza ilyen. Gyakorlatból tudom.

2020. febr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
visszaküldheted. Én vittem vissza és visszavették. Persze vannak cégek akik bepróbálkoznak. Nekem pont tegnap egy ip kamerára azt mondta a hölgy, hogy mivel bontott a csomagolás már csökkentett áron veszik vissza. A kollégája is mosolygott ezen. Kötelesek visszavenni.
2020. febr. 13. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem kötelességük visszavenni, ám több olyan webshop / üzlet van, ahol mégis megteszik, mivel rossz reklám számukra, ha nem teszik meg.

Ez egy nagyon kényes téma, hiszen kipróbálni nem lehet, ha nem felel meg, akkor bukta a vásárló a pénzét. Jegyezzük meg, itt nem csupám pár ezer forintos, hanem több tízezer forintról vagy akár százezrekről beszélünk.

Vásárlás előtt érdemes ezt tisztázni, mert könnyen belefuthatunk pitiáner, pénzéhes cégekbe, kereskedőkbe, akik nem veszik vissza.

Mellesleg, ha egy matracot vissza lehet vinni, el lehet állni a vásárlástól, akkor egy fülestől, miért ne lehetne? (pl.: az IKEA-ban 90 éjszakás otthoni matracpróba van) Jobb cégeknél még a neten vásárolt fehérneműket, fürdőruhát is problémamentesen vissza lehet küldeni! (nem használtan, de akár kibontva is a saját csomagolásával együtt)


Lányom 7600 forintos fülesét nem vette vissza az mStore üzlet. Az én 50 ezres fülesemet az ALZA gond nélkül visszavette.

2023. máj. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szemüvegeket fel lehet próbálni üzletben, cipőket, ruhákat, még fülbevalókat is egyes ékszerboltokban... Fejhallgatókat szintén, sőt vannak boltok, ahol még fülhallgatókat is ki lehet próbálni.

Egészségügyi kezelések, vizsgálatok alkalmával sem cserélnek le minden alkatrészt, amit érintenek a betegek. Tüdőszűrőnél sem a lapot, amihez mindeniki odanyomja a mellkasát, sem az álltámasztékot, ahogy a röntgen felületét sem. Még a fogászati panorámaröntgennél sem cserélik hanem fertőtlenítőszerrel kezelik a támasztékokat. Ahogy elektromos TENS kezelésnél vagy EKG-nál is csak fertőtlenítik az eszközöket.

2023. máj. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Igazad van, megnéztem most és lehet ilyen kivétel, bár a kivételek közt nincs ott a fülhalgató, de azok csak példák. Midenesetre olyantól biztos nem vásárolnék aki ezt kiköti mert az valamit elárul a termékről, boltról. Hogy lehet, hogy ha ez olyan nagy probléma akkor kiállíthatnak egyes boltok fejhallgatókat és ki lehet őket próbálni. Nézzd meg, hogy az mStorban van-e kiállítva fejhallgató kipróbálásra, és ha van akkor hivatkozz arra, bár gondolom kicsi rá az esély.
2023. máj. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!