Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki jól ért a...

Van itt valaki aki jól ért a fényhez?

Figyelt kérdés

Lámpát szeretnék építeni és nem tudom hogy oldjam meg a fókuszálást.

A led nagyon széles szögben világít és egy olyan modult szeretnék építeni rá amivel állítható a fókusz.



2020. febr. 14. 22:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Középiskolai fizika óra, lencsék. Egyébként a LED gyártók sok esetben ajánlanak az adott LED chiphez optikákat is, és van egy rakás méretező program. Google kb. 0,2 másodperc és kb. 100 releváns találat. Főleg ha lámpát szeretnél építeni, azért elég gyorsan elbuktad a projektet ha már az optikai kialakításnál elakadtál. Elárulom nem az optikai rendszer bonyolult egy LED-es lámpánál, hanem a hűtése. De sok sikert hozzá. Ezt tényleg totál világosan leírják a gyártók. Egy nagyon minimális angol tudás kell hozzá.
2020. febr. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam szimulátorral de elvileg több lencse is kellene hozzá mert a led nagyon széles szögben világít. Amit többen javasolnak lencsét az olyan, hogy a fény nagyobbik részét úgy fókuszálja ahogy nekem lenne jó, de egy részét oldalirányba szétszórja (ez kvázi veszteség).

Próbálkoztam nagyítókkal, többet is használtam de túl hosszú a fókusztávolságuk.

Amúgy meg a gyártó csak a led jellemzőit írja le semmi mást.

És a hűtés egyáltalán nem bonyolult. Nem is értem miért lenne az. Egy proci hűtő és kész.

2020. febr. 15. 08:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem világos, pontosan milyen LED eszközről beszélünk. Sok LED-et eleve lencsével gyártanak, a foglalat része. Némelyik meglepően jól fókuszált már gyárilag.
2020. febr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

[link]

50W-os változat

2020. febr. 15. 14:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ezt megnézed ez egy CREE LED modul "után gyártása", a CREE gyártó honlapja tele van alkalmazási példával. Ott konkrét optika gyártót is ajánlanak amivel jó eredményeket lehet elérni.
2020. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!