Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Okos-telefon, -tv, -óra után...

Okos-telefon, -tv, -óra után előfordulhat hogy a következő évtizedben "okos ruhát" húznak az emberek? És a fizetőeszköz ujjlenyomatunk lesz a jövőben?

Figyelt kérdés

Hülyén hangzik, de szerintem nem lehetetlen ezek után ilyeneket kitalálni. Tulajdonképpen az okos telefon előtt se gondoltam volna, hogy megválok a gombos telefonomtól és helyette jön az új generáció alkotása. :D

Ha ezelőtt 10 éve kérdezték volna meg tőlem azt, hogy melyik a kedvenc fizető eszközöm, azt válaszoltam volna, hogy a készpénz. Azonban most már úgy veszem észre, hogy szinte csak bankkártyával fizetek mindenhol, ahol lehet.



2020. febr. 15. 08:01
 1/2 anonim ***** válasza:
28%
Egy ruhába bármit könnyen bele lehet varrni, érzékelőket, elektronikát, akkut el lehet rejteni, de balesetvédelmi szempontból nem ideális. Gondolj bele, elesel, nem elég, hogy megütötted magad a földre érkezéskor, még a széttört elektronika, vagy az akku is plussz sérülést okoz. Az ujjlenyomatos fizetés vicces lenne, egyrészt már ma sem lehetetlen hamisítani, másrészt egy ilyen rendszer tömeges elterjedésével megjelennének a nyílt piacon az olcsó megoldások is. Nem beszélve arról, hogy megszaporodnának az utcai rablások, amikor metszőollóval áll az emberke elé a rabló és azt mondja: Ujjat, vagy életet!
2020. febr. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
24%
Sokkal valószínűbbnek tűnik, hogy egy továbbfejlesztett írisz szkennerrel vagy (fej)bőr alá ill. agyba ültetett interfészen keresztül fogunk fizetni a jövőben. Vagyis mi már nem csak a következő generációk.
2020. febr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!