Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan működik Volkswagen...

Gpszett kérdése:

Hogyan működik Volkswagen Touran személygépkocsiknál a tempomat?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy Volkswagen Touran 2004 1.9 TDI személygépjárművet és a tempomatot nem tudom beállítani.

Leírás szerint on állás, megfelelő sebesség és SET gomb, de nekem nem tartja meg. Valaki tud segíteni?


2020. febr. 19. 14:21
 1/5 Wadmalac ***** válasza:

Nyomott gáznál nyomtad meg a sET gombot? Mert ha csak gurulsz éppen, nem aktiválódik.

Ha ez is oké, próbáld meg a SET, majd RES, majd újra SET gombot. Van, hogy ne kapja el elsőre.


Hasonló küszködésem volt Renault Safrane tempomatjával, ott is csak az aktiválás után megnyomott gyorsító gomb és újra aktiváló gomb után tartotta meg, akkor is néha eldobta, ha nem lassan vettem el a gázt.

2020. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a segítséget, de nekem sajna így sem megy.....

2020. febr. 21. 19:04
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

Nincs semmi aktív hibakódod?

Mert pl. ha egyik kerék ABS kerékszenzora rossz jelet ad vagy döglött, az letilthatja a tempomatot. Meg perzse az ABS-t is.

2020. febr. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hello.


Nincs semmilyen hibajelzés, az ABS is megfelelően működik...

2020. febr. 25. 07:09
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Akkor van két tipp. Az egyik a kevésbé valószínű és nehezebben orvosolható, kontakthiba magában a tempomat aktiváló karban, gombban. Előfordul, de nem valószínű.


A másik, valószínűbb ok, hogy a hátsó helyzetjelző-féklámpa kombó égőd készül kiégni, mivel CANBUs-os, ilyenkor hibás jeleket küld az ECU-ba, ha meg az azt hiszi, fékezgetsz, nem aktiválja a tempomatot.

Ezt egyszerű ellenőrizni egy hátsó égő cserével.

2020. febr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!