Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Vonalas telefon képes működni...

Vonalas telefon képes működni ha modembe van bekötve a vonala és nincs internet?

Figyelt kérdés
Mert a tv pl nem működik. Viszont elvileg a vonalas telefon vonal analóg nem digitális így elvileg működnie kéne. Igaz internet modembe kötött telefonál nem tudom hogy ez hogy megy.

2020. febr. 23. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. A digitális telefon neten keresztül megy, ha nincs net az se működik. Az analóg telefon működik áramszünet alatt is, de olyat már csak elvétve, kis falvakban találni.
2020. febr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerinted elvből mi értelme van akkor a modemhez kötni?
2020. febr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Aha értem akkor ez egy digitális vonal. F@@@sza hogy áramszünet alatt sem működik.

Pedig a réginek pont ez a 2 volt az előnye.

2020. febr. 23. 18:21
 4/9 anonim ***** válasza:

"F@@@sza hogy áramszünet alatt sem működik.


Pedig a réginek pont ez a 2 volt az előnye."


A réginek a telefonközpontban volt a táplálása. Ennek meg nálad.

2020. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Venni kell egy szünetmentes tápegységet és a probléma megoldva. Alig 10.000 forintért vettem egyet nagyon sok éve, akkut cseréltem vagy kétszer-háromszor benne, illetve egyszer egy hálózati hiba miatt kellett javítani, egy 200 forintos alkatrész cseréjével. Ezen pár éve tv van egy másik szobában, 2012 környékén vettem még egyet, amiről nálam mennek a cuccok. Rövidebb (1-30 perc) áramszünet esetén megy tovább minden. Viszont ha a szolgáltató felől nem szünetmentesek az eszközök, akkor nem fogsz tudni telefonálni szünetmentessel sem.
2020. febr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Mivel DC 12 V-os dugasztápról megy, elektronikai szempontból könnyen meg lehetne oldani az akkus táplálását is (DC-konverterrel stabilizálva, jó hatásfokkal, megfelelő töltéssel), de magam részéről nem láttam ennek értelmét. Nincs olyan gyakran áramszünet, meg nem is olyan fontos.
2020. febr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha áramszünet van, akkor általában a szolgáltató helyi eszközei sem működnek, szóval értelme nincs a dolognak.
2020. febr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, mert a szolgáltató eszközei ipari áramról mennek, ami más. Decemberben volt egy olyan áramszünet, ami 3 fázisból 2-t érintett, egyen volt áram. Rákötöttem egy hosszabbítóval a modemet és volt net. Vagy pont arra a fázisra volt kötve az is, nem tudom. De legközelebb teljes áramszünetnél kipróbálom 6 db ceruzaelemmel (9V-os a tápja).
2020. febr. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2020. febr. 29. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!