Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tönkre mehetett ettől a...

Tönkre mehetett ettől a billentyűzetem?

Figyelt kérdés

Figyelmetlenségből levertem egy üveget az asztalról és amilyen szerencsés vagyok nem volt rajta kupak a viz meg rá ömlött a billentyűzetre. Egyből próbáltam kirázni belőle a vizet aztán kiraktam száradni. Nem ment nagyon sok rá de igy is elég vizes lett.

Mennyi az esély hogy tönkre ment?


2010. júl. 24. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Van rá esély, de ha 1-2 napig szárítod nemhiszem hogy baja lesz (hacsak nem valami spéci billentyűzet amiben sok az elektronika, persze ott is van esély, hogy túléli)
2010. júl. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

de a billentyűket ki is tudod szedni, és akkor jobban szárad sztem

csak jegyezd meg a sorrendet:D

2010. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérdés láttál már billentyűzetet belülről? Nem valószínű.. úgy képzeld el mintha egy lap lenne és rajta gumi gombok amiket akkor nyomsz le amikor egy sima gombot. Tehát nincs benne mechanikus alkatatrész én nincs nyitott érintkezési felület sem max a kis ledeknél. Ha pedig vizes lett az olyan mintha lenyomtad volna a gombot (áthidalja a kis érintkezőt a víz pont úgy mint amikor lenyomod a gombot). Tehát legrosszabb esetben a ledeknél megölhetted, de ha azonnal kidobtad száradni akkor semmi baja sem lett!
2010. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Amennyiben csak tiszta víz volt, akkor ha tökéletesen megszáradt, nagy esély van rá, hogy működni fog.

Ha valami üdítő, akkor ragadni fog, szóval egy fürdetést megérdemel.

Ha nem működik, akkor sem olyan drága dolog a billentyűzet.


Meg kell jegyeznem, hogy a tiszta víz megszáradás után egyáltalán nem vezeti az áramot, ellentétben az ilyen E betűs vackokkal, amelyek komoly károkat okozhatnak (citromsav és egyebek)

2010. júl. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
láttam billentyűzetet. előzővel volt egy kis gond és darabjaira szedtem szét.
2010. júl. 24. 17:26
 6/8 A kérdező kommentje:

egy két betűt lenyomtam és nem ment de szerintem azért mert a rázás közben a drót kicsúszhatott a gépből.


ásvány viz olt amiből kiment a szénsav.

2010. júl. 24. 17:30
 7/8 anonim válasza:
Hogy artad akkor ezt a kérdést?Akkor valószínű nem ment tönkre:.:D
2010. júl. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Képernyő-billentyűzettel.
2010. júl. 24. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!