Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A laptopomban kiszeretném...

A laptopomban kiszeretném cserélni a merevlemez meghajtót, egy ssdre, kerrtben. Minden ilyen tok ugyan akkora? Ha nem ugyan akkora akkor honnan lehetne megtudnom mekkora kell?

Figyelt kérdés
Potyára nem akarok vennie egyet, hogy kiderüljön nem is jó bele, nézegettem a neten, nem hinném hogy csak 1 méretben van.

2020. márc. 8. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanakkora, de bent a házban is kicserélheted, nem muszáj a kerrtben.
2020. márc. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2 hdd van benne, és a merevlemez meghajtót semmire sem használom már szinte. Így ezért gondoltam oda az ssd-t, hogy azért legyen már gyorsabb a gépezet, ha van rá lehetőség.
2020. márc. 8. 15:37
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem pontosan értem a kérdést. Az én laptopomban is kettő meghajtó van (SSD + HDD a DVD meghajtó helyén). A DVD meghajtó helyére nem rakunk SSD-t (lassabb lehet a sebessége, mint a HDD helyén, mivel esetlegesen lasabb portot tesznek a DVD meghajtóhoz), a HDD helyére rakjuk az SSD-t. Nálam az SSD a laptophoz adott keretben van, az meg megy bele a laptopba, nem kell semmilyen tok.
2020. márc. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval ha jól értelmezem, az egyik hdd helyére rakjam az ssd-t? És a hdd amit kivettem menjen a DVD meghajtó helyére. Ha rosszul értelmeztem jelezd legszíves.
2020. márc. 8. 15:53
 5/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

"2 hdd van benne, és a merevlemez meghajtót semmire sem használom már szinte."

Akkor min van a rendszer?

Gyakorlatilag elegendő a rendszert SSD-re rakni, a HDD pedig megfelel adattárolásra, méret okán is.

2020. márc. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez a terv, de ssd még nincsen benne.
2020. márc. 8. 16:03
 7/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Csak kicsit rejtélyes a fogalmazás, miután HDD = merevlemez.
2020. márc. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, a gyári helyén lévő HDD (merevlemez) helyére rakd be az SSD-t. A másik helyre praktikusan a nagyobb merevlemezt teszed, adattárolásra.

Egyébként kezdem azt hinni, hogy valami nagy laptopról van szó, két merevlemezzel és egy DVD meghajtóval, már ha létezik ilyen. Ha így van, szintén mehet a mostani rendszerlemez (merevlemez, amiről a rendszer indul) helyére az SSD, a nagyobb merevlemez pedig a második helyre. A DVD meghajtó így megmarad, vagy át tudod tenni ide egy keretben az egyik merevlemezt, így egy SSD és két merevlemez lesz a laptopban. (#3)

2020. márc. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, lehet rosszul fogalmaztam, köszönöm a válaszokat :)
2020. márc. 8. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!