Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem működhet a webkamera...

Miért nem működhet a webkamera a laptopomon?

Figyelt kérdés

A gépem neve: asus zenbook 3 ux390ua

Próbáltam az alapbeállításokat visszaállítani, úgy nem sikerült. Viszont az eszközkezelőben egyáltalán nincs olyan nekem egyik fül alatt sem, hogy kamera. Mi lehet a baj? Elvileg van VGA webkamera ezen a típusú gépen.



2020. márc. 17. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Webkamerában nem vagyok otthon, de a vga az egy csatlakozó típus tudtommal, szóval akkor azt nem külsőleg kellene hozzá csatlakoztatni?


Másik dolog, a képernyő felső részén a burkolatnál közép tájékon látnod kellene a webkamerát és a ledjét. Ha ott van akkor elvileg tényleg van. Ha használtan vetted akkor lehet a biosban van letiltva a kamera, ha minden igaz ezt a tápellátásnál tudod vissza kapcsolni a bioson belül.

Ha nem használt akkor lehet a driver is gond, ha pl látsz valamit az eszközkezelőben sárga felkiáltójellel mint ismeretlen eszköz, akkor lehet hogy az a webkamera.

2020. márc. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

VGA felbontás 640×480.

A kamerát úgy is nézheted, hogy valamilyen programot indíts, vagy Facebook stb., ami kamerát igényel és keres magának. Hogy talál-e.

Mivel külön driver nem letölthető a kamerához, a Windows 10 felismeri eszerint:

[link]

Az is lehet, hogy teljesen újra kellene telepíteni, nem javítgatni.

2020. márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Esetleg ezt is megnézheted:

[link]

2020. márc. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!