Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha egy SONOFF BASIC R2 reléhez...

Ha egy SONOFF BASIC R2 reléhez párhuzamosan egy másik 5v-os relét is rakok akkor tönkremegy?

Figyelt kérdés

Sajnos nem találtam itthon megfelelő 5v-os két áramkörös váltó kapcsolású relét, hogy kicseréljem az eredetit rá. És szükségem lenne egy megoldásra ami a 220- on kívül egy független dc 6V részt is kapcsolna attol függően hogy ki vagy be van kapcsolva más más áramköri ágra.

Eleinte úgy oldottam meg, hogy a 220-as ágba raktam egy tápegységet is és az alapján kapcsolt át a plusz váltó relém. De meg szeretném szüntetni a nagy tápegységet. Ha párhuzamosan rá kötném a SONOFF elektronikára akkor csökkenteném az ellenállást. Ez gondot okozna? Van valami egyszerű frappánsabb megoldás a relé helyet?



2020. márc. 20. 18:46
 1/3 Szirty ***** válasza:

Ez azon múlik, hogy az elektronika ami a relét kapcsolja képes-e elviselni a két relé tekercsének áramát.

Ezt ennyi információból nem lehet megmondani.


De blöffre azt mondom hogy valószínűleg elbírja hacsak nem valami batár nagy (és ezért kis ellenállású) relét kötsz vele párhuzamosan...

2020. márc. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Ott van a relé alatti túloldalon a Q1 tranzisztor, azt kellene beazonosítani vagy cserélni nagyobb terhelhetőségűre, ha szükséges.

Vagy egy USB dugasztáp kibontott paneljét felhasználva is lehet barkácsolni "230 V-os" relét. De nem tudom, milyen tápot használtál.

2020. márc. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vagy ha már az eredeti relé kapcsol, a kapcsolt feszültségre köthetsz 220-as másikat amennyit csak akarsz.

[link]

2020. márc. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!