Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Régi búvárszivattyú a fúrott...

Régi búvárszivattyú a fúrott kútba szakadt. Rakhatok bele újat, úgy hogy a régi rossz is benne van?

Figyelt kérdés
2020. márc. 24. 07:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Próbálkozni lehet, de nem ajánlott. Inkább szerezz egy erős mágnest és halászd ki.
2020. márc. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tud tőle rendesen feljönni a víz? Egy 11cm átmérőjű PVC csőben van,, és annyira lent van a vízszint hogy nem is látom. Egy átemelő kerti szivattyú se lenne jó? Hogy ne kelljen halászgatni. Ráadásul ha öntvény akkor a mágnes nem is fogja meg.
2020. márc. 24. 07:39
 3/12 anonim ***** válasza:
Jó volna tudni, hol van a régi szivattyú? Ha a vízszint fölött akadt meg valahol, akkor nem tudsz újat beletenni, amíg a régit ki nem szeded. Ha lesüllyedt valahova a mélybe, akkor semmi gond.
2020. márc. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Valahol lent lehet mert egy 2m hosszú vas csövet leengedtem madzagon és a cső akadálymentesen bele ment a vízbe. Mondjuk koppanást se hallottam hogy a le engedett cső vége koppant volna a szivattyún.
2020. márc. 24. 07:51
 5/12 anonim ***** válasza:
Az ott jó helyen van, nyugodjék békében, rakjál bele újat!
2020. márc. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
:)) Köszönöm. Akkor úgy lesz!
2020. márc. 24. 08:19
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Előbb-utóbb csak szétrohad, és kijön például a benne lévő kenőanyag, aztán b_zhatod a kutadat, de még a szomszéd is, mert az olaj hazavágja a talajvizeteket.

Szedd ki valahogy.

2020. márc. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szirty ***** válasza:

"Ráadásul ha öntvény akkor a mágnes nem is fogja meg."


Szerinted ezen múlik?

Hát nem, hanem az anyagán múlik...

2020. márc. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Persze, annyi olaj van egy csipás tescos búvárszivattyúba hogy megfertőzöm az egész települést:)) Utolsó válaszoló: Az anyagának múlik igen. Ha valamihez ennyire nem értesz, kérlek maradj ki a válaszadásból. Ez az új amit vettem, öntvény,,, NEM FOGJA A MÁGNES!!! Ált isk 5 osztály. Esetleg valami kampós sza@ral lehetne kiszedni.
2020. márc. 24. 12:10
 10/12 A kérdező kommentje:
Na. Amit most csináltam, azzal kellett volna kezdeni. Felhívta 2 kútfúró is, és mindkettő azt mondta,,, hogy kiszedni kitudnák, de fölösleges. Sok ilyennel találkoznak és általában benne szokták hagyni,,, ha csak a megrendelő nem kéri kifejezetten hogy szedjék ki. Szóval a lényeg,,, nyugodtan hagyjam benne, mehet bele az új. Mindenkinek köszönöm a választ.
2020. márc. 24. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!