Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Szerintetek túléli ezt a gép...

Szerintetek túléli ezt a gép vagy ne is próbálkozzak?

Figyelt kérdés
Az este az történt, hogy körülbelül fél pohár víz beleömlött a (tesóm) laptopjába, és kitörölgettem, kikapcsoltam, kiszedtem az aksit, viszont azon gondolkozok hogy miután kiszáradt bekapcsolhatnám-e anélkül hogy kárt tennék, hogy megnézzem van-e baj, vagy rohanjak inkább szervízbe, (messze van és járvány van, alapból nem lenne kérdéses)

2020. márc. 27. 02:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban kiszáradt (akár több napba is telhet), akkor nem lehet gáz, ha azalatt az idő alatt, amíg kapott tápellátást nem kapott zárlatot.
2020. márc. 27. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom alkatrészeket mennyire korrodálhatta... Merevlemezt vagy SSD-t mennyire érhette, ha fontos adatok vannak rajta, HDD-t vagy SSD-t ki kellene venni és annál külön megvárni míg megszárad (bár remélhetőleg talán nem érte víz), majd másik gépen megkísérelni lementeni az adatokat. Bár nem tudom ha érte víz, én - még ha ki is száradt - be merném -e kapcsolni.
2020. márc. 27. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha kiszáradt bekapcsolhatod. Várjatok vele 6-7 napot hogy kiszaradjon . A korrozio ettől függetlenül megteszi majd a hatását abban a pillanatban szét kellett volna szedni és hajszaritoval melengetni.
2020. márc. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elektronka macerás dolog. Szárítsd ki a lehető legjobban. Ne kapcsold be semmiképp. Ha bírsz várni, akár hetekig se. Tedd ki a napra. hagyd békén.
2020. márc. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, be vagyok fosva nagyon 😂 remélem nincs nagy baja de úgy látszik az nem a közeljövőben derül ki..
2020. márc. 27. 20:40
 6/9 A kérdező kommentje:
UPDATE: ma bekapcsoltam es konkretan minden mukodik. Van egy par gomb amik kicsit nehezebben nyomodnak le, viszont azokat is erzekeli. Szoval egyelore nem fog megolni a tesom. Koszi mindenkinek a valaszokat :))
2020. márc. 31. 00:09
 7/9 anonim ***** válasza:
így jár aki ostoba... KAJA, PIA gép közelébe SOHA! (gondolom nő vagy)
2020. márc. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hmm.. érdekes gondolatok 🤔 köszi az aggódást, majd írok, ha legközelebb tönkretennék valamit egy üveg kólával vagy valami :))
2020. ápr. 1. 00:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Függetlenül attól hogy "most látszólag működik", azonnali adatmentés kellene, amíg nem késő. Nem tudhatod, hogy ezekután meddig megy. Lehet nem lesz semmi baja, de lehet x idő múlva pont az adattároló megy tönkre (nem tudom melyik gépben hol kapott helyet és lehet esetleg hogy nagyon érte a folyadék)
2020. ápr. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!