Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 26650 vs 18650? kb mennyivel...

26650 vs 18650? kb mennyivel tud többet a 26650?

Figyelt kérdés

van egy zseblámpám, amibe olyan erős ledet tettek, hogy a 2 db 18650-es 11-12 percig bírja teljes töltés után. viszont lehet használni 26650-essel is, és azt nézem, hogy az talán kicsit nagyobb kapacitású.


megéri rendelni a 18650 helyett és számíthatok valamivel több üzemidőre vagy nem igazán? (nyilván azonos márkát összehaosnlítva)


2020. ápr. 2. 17:36
 1/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Miután a térfogat többnyire* arányos a töltéstároló kapacitással, logikus módon tovább kell világítania, amennyiben nem hazugság a feltüntetett érték.

Hogy mennyivel, azt is a kapacitás határozza meg.



*Más kérdés, hogy azonos térfogatban lehet éppen kisebb kapacitás is, ha inkább a terhelhetőségre mennek rá, azaz kisebb elektródafelületet tekercselnek fel, de vastagabb lemez és egyebek például.

2020. ápr. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

tegyük fel, hazudnak, mert mnyilván nincs benne 12800 mAh ... egyikben se.

de akkor ha csak a méretbeli arányokat veszem, akkor is esetleg egy 30%-40-kal többet tudhat a 18650-esnél, végül si az is valami. mert ez így használhatatlan, nem is értem, hogy gondolták.

nagyon szép h hatalmas a fénye tényleg, na de 10 percre?

kipróbálom ...

2020. ápr. 2. 18:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha 11 perc alatt leszopja, akkor ott vagy kamu/rossz az akku vagy hibás a lámpa vagy tényleg ezzel a lámpával rajzolod az égre a batman árnyékot és közben a lámpa 25 centis környezetében is lehet tojást sütni.


"tegyük fel, hazudnak, mert mnyilván nincs benne 12800 mAh ... egyikben se"

Miért kell ezt feltételezni? Ez nyilvánvaló hazugság. A 18650 kapacitásának vége a 3,5 Ah táján van, szinvonalas gyártmány esetén. Piacinál nyilván nem.

2020. ápr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Igen, a #1 válaszomban nem tértem ki rá, illetve másra fókuszáltam, de a 11-12 perc viccnek tűnik, noha léteznek brutális reflektorok is, de itt bizonyára nem arról van szó, amire gondolok.

Úgy pedig nem nagyon van értelme, ha a teljesítmény és kapacitás / üzemidő nincs illően egymáshoz hangolva.

2020. ápr. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

egy lég brutál XHP90-es led van benne, azt nem tudom, hány W-os.

de bizony többszáz métert bevilágítok, pl egy tízemeletes tetejét lentről úgy bevilágítja, mintha nappali fény lenne fent. de a kb 200 m-re lévő hegyen is úgy tudok pásztázni éjszaka, hogy viszonylag látok mindent. szóval elég erős (és valóban forró is, de pont az a 10-12 perc, ami még tűrhető melegedésben).


a specifikáció szerint 2-8 óra közti a működés, de el nem tudom képzelni, honna veszik ezt ... esetleg akkor, ha nem kapcsolom be :)


[link]


[link]



[link]

2020. ápr. 2. 22:34
 6/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:
Nem mindegy, milyen akkut kaptál hozzá, vannak hamisítványok is.
2020. ápr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

akku nélkül jött, de kiprtóbáltam 4 félét is. a max 15,5 perc volt.

mert úgy látod, többet kellene azért tudnia?

2020. ápr. 2. 23:06
 8/9 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Alapvetően én úgy látom, hogy az akkuk Ah kapacitását lemérem és akkor tudom mihez tartani magam.

De még az sem mindegy, mekkora terhelőáram mellett mérünk, ugyanis nagy terhelésnél kevesebb Ah töltésmennyiség vehető ki, ez a cella belső ellenállása miatt, illetve függvényében alakul így.

De ha azt mondod, hogy általad komolynak tartott akkuval is ez van, ami már bizonyított, akkor ki tudja, elképzelhető.

Ezek sajnos csak találgatások, ha nem tudjuk, mit tud az akku.

2020. ápr. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

hát igen, logikus ... és valóban más lámpában azért bírja jobban, szóval én tényleg arra tippelnék, hogy ilyen hatalmas a fogyasztása ennek a lednek, de akárhogy is, most már ez így marad ...

köszi!

2020. ápr. 3. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!