Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Sztereó erősítőre mélyláda?

Sztereó erősítőre mélyláda?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy Grundig Fine Arts R1 erősítőm. Ez egy két csatornás sztereó erősítő, viszont szeretnék egy passzív mélyládát hozzá.

Létezik valami olyan eszköz, ami átalakítja a hangot és csak mélyeket küld a hangszóróra? Vagy windowson egy olyan program, amin be tudom állítani hogy pl a bal csatornára csak 20-200 Hz-ig(tehát ezen lennne a mélynyomó, míg a jobbra az egész hangsávot sugározza?



2020. ápr. 17. 23:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha jól látom, van rajta a Tape résznél kimenet, arra kellene kötni egy külön erősítővel+ szűrővel. De akkor már inkább a számítógép narancssárgájába lenne jó, feltéve persze ha van.
2020. ápr. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, DCC és Tape kimenet van rajta, illetve jobb felső sarokban négy darab ''RC BUS'' narancssárga kimenet.

Laptopom van, ezért csak egy mikrofon és fejhallgató kimenet található rajta.

Viszont nincs még egy erősítőm, szóval még mindíg valami olyan cuccot keresnék, ami megvágja a hangot egy bizonyos Hz szám fölött.

2020. ápr. 17. 23:15
 3/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
88%

Erről volt szó nemrég is, hogy a Tape Rec Out szabályozatlan, vonalszintű kimenet, legalábbis az erősítő potmétere nem szabályozza. Ha a Windowsban szabályzod, akkor persze változik.

Arról is volt szó, hogy a Hz-szám, amperszám, voltszám, szakmai szempontból ezek nagyon hányingerkeltő szavak. Nincs ilyen. Frekvencia van, áram és feszültség is van.

Nincs olyan sem, hogy centiszám, kilószám és hasonlók. Hz-szám sincs.

Amit te keresel, olyan célra pedig autóhifis cégek forgalmaznak ilyen és hasonló trafós leválasztókat:

[link]

2020. ápr. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem, s míg ez egy hónap alatt megérkezik, van olyan program amivel tudom állítani hogy melyik csatornán mennyi legyen a max. frekvencia? Biztos vagyok benne hogy létezik valami ilyen ami megvágja a hangot egy részen, csak nem találom.
2020. ápr. 18. 00:07
 5/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
88%

Ahhoz elég mélyen be kell avatkozni az audio driver "lelkivilágába", noha vannak hasonló programok, audio router stb., ami eltéríti és kezeli a hangot.

De ilyen funkcióra nem emlékszem, hogy oldalankénti EQ és hasonlók.

Meg egyébként sincs túl sok értelme, egy mélysugárzónak semmit nem árt a közép-magas tartomány, legfeljebb főleg a magasakat már gyengén adja vissza.

Magassugárzóra nem szabad mélyet küldeni, de fordítva minden további nélkül.

Vannak ilyen gyári hangdobozok is, amiben annyiból áll a "hangváltó", hogy a mély direktben van kötve, csak a magassugárzóval van sorosan 1 db kondenzátor.

Vagy köthetnél be valami passzív hangváltót, de esetedben felesleges.

A jelet pedig monósíthatod a bemenetnél.

2020. ápr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
88%

Egyébként a fentebb linkelt eszközt is úgy gondoltam, hogy kell hozzá még egy végfok, a mélycsatorna meghajtásához, így lenne 2.1 rendszer.

Csak tegnap este már nem fogtam rendesen, hogy mit akarsz.

De amit linkeltem, annak kimenetére nem lehet passzív hangszórót kötni, hanem erősítőre megy tovább.

2020. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen azt gondoltam hogy kell hozzá még végfok.

Ma volt időm összerakni a rendszert, és igazából összehasonlítva egy ismerősöm normális 5.1 házimozijával szinte semmi különbség nincs, szóval szerintem használhatom így.

2020. ápr. 18. 12:33
 8/13 anonim ***** válasza:
a tape kimenetre nyugodtan kothetsz egy aktiv melyladat, vonalszintu jelet tovabbit. ez lenne a legjobb megoldas, ahogy a kerdesedben leirtad, az nagyon egeszsegtelen lenne az erositonek. Ha meg nem vetted meg a melyladat, vegyel egy aktivat, abban van beepitett alulatereszto szuro. Szoftveresen pedig az EqualizerApo nevu programmal tudod megoldani, irj ram ha kell segitseg a beallitasokkal.
2020. ápr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szervizmérnök úr ***** válasza:
88%

"ahogy a kerdesedben leirtad, az nagyon egeszsegtelen lenne az erositonek."

Miért lenne egészségtelen?

Amíg nincs túlterhelve egyik oldal sem, addig tökmindegy.

Más kérdés, hogy a mélysugárzónak úgysem árt a magas jel, így ideiglenes használatnál lényegtelen. Minőség szempontjából más kérdés, de kár soha nem lesz belőle.

2020. ápr. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
én sok helyen azt olvastam, hogy nem tesz jót az erősítőnek, ha nem egyformán van terhelve a két oldala. Ez akkor nem igaz?
2020. ápr. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!