Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Valaki használ még windows xp...

Valaki használ még windows xp t, vagy windows 7 et, mert én windows 10 et használok, de le akarom váltani, mert utálom?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 18. 10:42
1 2
 1/11 Mr. V. ***** válasza:
78%

XP-n már sok böngésző nem fut el, így pl. a HTML5-ös oldalak sem mennek rendesen, ezért a 7-est ajánlom.

Telepítés után tiltsd le a frissítéseket és stabilan fog működni. Jelen gépemen 4 éve van 7-es és azóta nem volt még vele gondom, nem kellett újrapakolni vagy ilyesmi, szóval egy stabil rendszer.

Noha pár újabb program már nem fut el rajta, amit kizárólag 10-esre terveztek, de hát az ember akkor keres alternatívát, ami 7-esen is jó még. Nem akkora macera.


Szóval az XP-t már netezésre nem, de régebbi programokhoz ajánlom, azt is X64-es verzióban, hogy 3GB-nál több RAM-ot kezeljen.

A 7-es pedig még ma is sokaknál futó rendszer (az is X64-es változat), csak ajánlani tudom.

2020. ápr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

Én használok win7et, ubuntu 18.04et, ununtu 20at, majaro-t, windows 10-et, bodhi-t.

De most akkor te is fogod mindet használni?

A windows 7et csak muszájságtól használom, de ha nem feltétlen kell akkor el se indítom. Az egyik gépemen csak azért elsődleges a windows 10, mert linuxal nem igazán kompatibilis vannak gondjai.

Én pl kimondottan szeretem a linuxot, van olyan változata is ami megjelenésre a windows 7 felületét adja vissza. Nem bonyolult amúgy alapszinten kezelni a linuxot, mert terminál használatra nem igazán van szükség telepítéshez sem.

2020. ápr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


A Windows 7-et még nyugodtan használhatod stabilan pár évig. Igaz, idén megszűnt a hivatalos frissítése a Microsoft által, de ettől függetlenül maga a rendszer szépen fog működni még sokáig. A Google Chrome 2021-ig lesz rá frissítve tudomásom szerint.


A Windows Xp-t én már senkinek nem ajánlom, tudom, szép volt, jó volt az a bizonyos Windows Xp-s időszak, magam is így gondolom, de sajnos azt már el kell engedni. Az a rendszer már jó pár éve elavulttá vált.

2020. ápr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

a régi laptopomon win7 van és marad is, már nem akarok a telepítéssel szórakozni. és alig használom, mert Macintosht használok alapból.

Vettem egy játszós gépet is és arra természetesen win10-et tettem és megmondom őszintén meg vagyok vele elégedve. Sokkal jobb mint amit a fórumok olvasgatása után vártam. Működik rendesen, elég gyors is és nem dől össze ha olyan kedve van. mondjuk alaposan megritkítottam, nem maradt benne sok szemét. Szal nem értem a win10 ellenességet.


Azzal viszont legyél tisztában, hogy ahogy leállították a win7 támogatását, le fognak állni a szoftvergyártók is a win7-re tervezéssel optimalizálással, úgyhogy el fog jönni az idő elég hamar mikor már nem nagyon fogsz tudni használni semmi értelmes dolgot a win7-en. Ráadásul már a biztonsága sem megfelelő. Nem bíznám magam egy évtizedes oprendszerre.

XP-t pedig felejtsd el, az már olyan mint Suzuki ignissel forma1-es futamon indulni. Mondom ezt úgy, hogy az XP volt eddig a legkedvencebb windowsom! (meg a 3.1! :) )

2020. ápr. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
50%

miert utalod? Teljesen pontosan milyen windows 10?


Nem nagyon latok kulonbseget atlagfelhasznalasban egyik nagymeno win ben sem XP, 7, 10


igazabol meg Linuxokban sem


mikre hasznalod pl. Amiben az utalat kijon?


szovegszerkeszteni, filmezni, jatszani, bongeszni, mentegetni mindegyikkel lehet

2020. ápr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
25%
8.1-et 2015ig használtam 2016 év elején frissitettem Windows 10-re azóta is 10em van. El kéne felejteni az előző kiadásokat
2020. ápr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
45%
ReactOS projekt - nézz utána. Nyílt forráskódú oprendszer, teljesen windows xp kinézete van, alacsony gépigény, és minden Windows program ugyanúgy működik rajta, mintha win lenne.
2020. ápr. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Nem értem a kérdést. Nem Windowst használod, hanem a pogramokat. Amiket a windows futtat. Nem mind1, hogy mi a shell?
2020. ápr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig XP-t használok. Ráadásul az SP3-at cd-ről feltelepítve és mielőtt a netre kötöttem letiltottam mindennemű frissítést. Kézzel telepítettem fel egy frissítést, hogy felismerje a 64G-s pendrájvot. Még soha nem kaptam semmiféle kártevőt. Amire nekem kell, mindent tud. Az Internet Explorer már nem sokra jó, helyette a Mozillát és az Operát használom. A számítógépes játékokat utálom, sohasem játszottam rajta. Szövegszerkesztésre, bankolásra, levelezésre tökéletes. Filmeket nem nézek, fészbukot és hasonlókat nem használok, fölösleges időtöltésnek tartom.

Van egy win-es gépem is, azon a gyerekek szoktak játszani, ezen is le van tiltva a frissítés. Mivel a gyerekek gondolkodás nélkül megnyitnak mindent, csináltam róla Ghost-tsl egy mentést, és néhány hetente visszatöltöm (5 percnyi munka.)

A win10-et én is utálom, ha ingyen adnák, sem kellene. Nagyon elszaladt a ló a Microsofttal. A win10 esetén már nem a tied a saját géped. Mindent a Microsoft akar kézben tartani. Ha mindenképpen változtatnom kellene, akkor inkább Linux. De ha időm lesz, akkor kipróbálom a ReactOS-t is.

2020. ápr. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előbbi hozzászóláshoz javítás: win7-es gép, amin a gyerekek játszanak. Lemaradt a 7-es.
2020. ápr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!