Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Wifit szeretnék a házamba....

Wifit szeretnék a házamba. Hogyan?

Figyelt kérdés
Elég kezdő vagyok. Wifi szolgáltatás szeretnék a házamba, de nem vagyok elég informálódott. A mobiltelefon és tv szolgáltató nem biztosít a településemen wifit. Enélkül is lehet? Milyen modemet válasszak? Egyáltalán modemet vagy routert kell beszereznem? Előre is köszönök minden ezzel kapcsolatos választ!

2020. ápr. 18. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Vezetékes internet van? Ha igen, egy egyszerű wifi router elég, abba bedugod a vezetékes netet, konfiguralod és máris lesz wifi, meg legalább 4 ethernet port vezetékes eszközöknek, de drágábbakon több is lehet. Ha nincs, akkor 4G routert kell venni. Ez más kategória, boltban ritkán kapni. Abba nem vezetékes internetet kell dugni, hanem SIM kártyát. Veszel egy mobilinternet csomagot, a hozza kapott kártyát beteszed, konfigurálod és máris vam wifid, meg vezetékes neted is (valójában nem vezetékes, a drót másik végén átmegy a mobil kapcsolatra).
2020. ápr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És így nem drágább, mintha egy modemet vennék, és fizetnek havonta egy összeget? (úgy is működne, ha modemet vennék? Kérlek javíts ki)
2020. ápr. 18. 13:08
 3/7 A kérdező kommentje:
Nincs vezetékes internetem
2020. ápr. 18. 13:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Modemet nem tudsz venni, azt a szolgáltató ad neked kölcsön, amíg az előfizetésed tart. Ha van lehetőség vezetékes netet bekötni, érdemes, mert olcsóbb és korlátlan. A mobilinterneten forgalmi korlát van, így azzal nem videózhatsz például, meg nem tölthetsz le nagyobb dolgokat (például játékok frissítései) mert az pillanatok alatt elfogyasztja. Így ezt csak akkor válaszd, ha nincs más megoldás.
2020. ápr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval ha találok egy szolgáltatót, aki az én településemen is szolgáltat wifit, akkor tőle kapok modemet és elofizetek minden hónapra. Igaz?
2020. ápr. 18. 13:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Van itt egy kis fogalom zavar. Első korben egy internetszolgaltato kell neked, aki biztositja a netet.

Ha kabeles kell, akkor kijonnek a hazadhoz es bekotik a netet, na ha ez mar megvan akkor ezt a netet tudod megosztani routerrel ami a wifit biztositja. Vagyis a bekotott neted radiohullamokkal szetszorja.


A masik megoldas az, hogy Telefonszolgaltatonal! telenor vodafone stb veszel netet, es akkor adnak egy 4G routert amibe beleteszed a SIM kartyat, es az szorja neked wifin a netet.

2020. ápr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Minden érthető! Köszönöm szépen!
2020. ápr. 18. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!