Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektronikus áramköröknél mit...

Elektronikus áramköröknél mit jelent a maximum VIN érték?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 20. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Max bemeneti fesz jele, V in , azaz Volt input
2020. ápr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Fizika 6. osztályban fogjátok tanulni.
2020. ápr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
51%

Akár mondhattam volna, hogy ilyen nincs is, mert a V nagybetű, in kisbetű.

Manapság öszevissza kevernek ilyen dolgokat is az emberek.

Pl. LED nagybetűs rövidítés, buta módon led, persze.

2020. ápr. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#2: Persze, pont hatodikban. Transzformátor működik zsebteleppel is. Párhuzamos kapcsolásnál egy izzónak három kivezetése van. Hogy csak párat említsek. Általános iskolai fizikát majdhogynem én tanítottam a tanárnak, szóval ne várj csodát.
2020. ápr. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Na tehát...

Ez a mérés általában milyen célt szolgál?

Ha például a limit 0,055 és 0,058; a mért érték pedig 0,10, akkor ez magas áramfelvétel?

Általában milyen áramköri elem okozhatja?

Kontroller, eprom, táp ic?

Előre is köszönöm a hozzáértők válaszát!

2020. ápr. 21. 09:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne keverd az áramfelvételt a feszültséggel, mert tök más. Esetedben nem tudom, milyen szköz lehet, de nyilván ha kb. a javasolt érték dupláját kapja, az már egy "kissé" sok.
2020. ápr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szervizmérnök úr ***** válasza:
62%

# 5

Sajnos itt már nagyon sokszor le kellett írni, hogy az elektronikában (mint még sok más helyen is) a kontextusnak döntő jelentősége van.

Ugyanis jellemző, hogy csak kis morzsákat közöltök egy egész történetből, ami megmondom őszintén, szakmai szemmel tekintve baromira irritáló tud lenni néha.

Egyrészt belegondol az ember, hogy mi a lószart titkolózik ez, nem lehet érthetően leírni, hogy miről van szó? Lusta az ember? Más meg gépeljen neki?

Meg sokszor azt hiszitek, hogy egy bonyolult rendszerben mindig lehetségesek egyszerű válaszok.

Elvégre van három alapelem (ohmos, induktív, kapacitív), meg a dióda, meg a tranzisztor.

Túl sok variációt ezekből "biztos" nem lehet összehozni.

Pedig sajnos a lottón is baromi nehéz öt számot eltalálni.

Hülye hasonlat? Jobb most nem jut eszembe.

2020. ápr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!